سخنگوی دولت: الگوی توسعه کشور به دست معلمان انسان‌ساز است

کد خبر: 1289061

سخنگوی دولت گفت: الگوی رشد و توسعه کشور به دست معلمان انسان‌ساز است و آینده ایران توسط این معلمان ساخته می‌شود.

سخنگوی دولت: الگوی توسعه کشور به دست معلمان انسان‌ساز است

سخنگوی دولت گفت: الگوی رشد و توسعه کشور به دست معلمان انسان‌ساز است و آینده ایران توسط این معلمان ساخته می‌شود.

علی بهادری جهرمی روز پنجشنبه در آیین نکوداشت روز معلم که در گلپایگان اصفهان برگزار شد، افزود: اینکه مملکت ما در آینده به چه سمتی خواهد رفت را شما معلمان مشخص می‌کنید، زیرا الگوی رشد و توسعه در اقتصاد، فرهنگ، تاریخ، سیاست و در همه ساعات زندگی به دست شما معلمانی است که به میدان آمده تا انسان بسازید.

وی افزود: دولت سیزدهم یقین دارد که اولویت با آموزش و پرورش است بر همین اساس بیشترین میزان توجه و اختصاص سهمیه را به تربیت معلم اختصاص داده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: میزان باسوادی ما پیش از انقلاب ۳۷ درصد و در بانوان ما ۲۵ درصد و میانگین جهانی ۷۰ درصد بود. اما اکنون نرخ باسوادی ما ۹۷ درصد و از میانگین جهانی بیشتر است.

بهادری جهرمی بیان داشت: دنیای جدید آموزش و پرورش هوش مصنوعی و ظرافت است و معلم این نسل نمی‌تواند عقب‌تر از زمان باشد بلکه باید چند گام جلوتر و در عین حال اخلاقمداری و مشارکت را آموزش دهد.

وی بیان کرد: در وصف اهمیت معلمی همین بس که خدای رحمان و رحیم در نعمت معلم دادن به انسان منت گذاشته است.

بهادری جهرمی اضافه کرد: الگوی توسعه در نظام اسلامی ما مبتنی بر تربیت و تزکیه است و نه تنها در عرصه معلمی و آموزش و پرورش بلکه در همه عرصه ها، حتی عرصه نظامی توسعه و رشد ایران اسلامی متفاوت است.

وی بیان داشت: الگوی نظامی غرب را این روزها در حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه و کشتار زن و کودک و بیمار داریم می بینیم. اما جنس رشد نظامی ما با سایر نقاط در تعارض و از انسانیت دفاع می‌کند و این نماد اخلاق است.

وی با اشاره به عملیات وعده صادق بیان کرد: عملیات نظامی ایران صد در صد غرور آفرین، رسمی و دیپلماتیک بود. در حالی است که همه قدرتهای نظامی جهانی دست به دست هم داده بودند که از این رژیم تا به دندان مسلح در برابر ایران دفاع کنند، اما کشور ما با آمادگی کامل از منظر اخلاقی و نظامی اقدام کرد و در عین موفقیت آمیز بودن عملیات کسی از غیرنظامیان آسیب ندید.

به گزارش ایرنا، بیش از ۱۷ هزار دانش‌آموز در گلپایگان تحصیل می‌کنند که از این تعداد یکهزار و ۴۲۱ نفر در نیم سال نخست سال ۱۴۰۳ کلاس اولی هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها