کنعانی: بسیاری از کشورها خواستار ارتباط با ایران شده‌اند

کد خبر: 1290050

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اکنون بسیاری از کشورهای جهان خواستار ارتباط با ایران اسلامی هستند به این دلیل که از مرحله امنیتی‌سازی جمهوری اسلامی و از تنش‌زدایی عبور کردیم.

 کنعانی: بسیاری از کشورها خواستار ارتباط با ایران شده‌اند

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با استاندار البرز که ظهر روز  چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه 1403 در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه حضور اتباع خارجی در البرز بیشتر از سایر استان‌هاست و همچنین توجه به رفع مشکلات استان البرز در بخش‌های برون‌مرزی ، دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان البرز به زودی تاسیس و آغاز به کار خواهد کرد.

کنعانی با بیان اینکه اقدامات و دستاوردهای البرز در حوزه‌های مختلف توسعه بسیار قابل توجه و با اهمیت است، افزود: البرز بسیار همسو با منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت سیزدهم حرکت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بسیاری از معضلاتی که ما را درگیر کرده حتی در کشورهای توسعه یافته نیز موضوعیت پیدا می‌کند، گفت: گزارش‌های امیدبخشی در البرز وجود دارد و این تجارب می‌تواند به عنوان الگوهای موفق به سایر استان‌ها و حتی فراملی و روابط خارجی هم مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اکنون دستگاه دیپلماسی برای تقویت مناسبات خارجی به ظرفیت استان‌ها توجه ویژه‌ای دارد، افزود: دفاتر امور خارجه در 24 استان کشور فعال شده‌اند و در این دولت برای اولین بار این حجم از ارتباط وجود دارد؛ وجود دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه، علاوه بر ارائه خدمات، ارتباط تنگاتنگ بین دفاتر و نماینده عالی دولت در استان ها نیز محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه پیچیده‌ترین شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی را در سال‌های اخیر تجربه کردیم ولی در عین حال اکنون موفق‌ترین روابط خارجه را داریم، گفت: تلاش سلطه‌گران این بود که جمهوری اسلامی ایران را به یک موضوع امنیتی تبدیل کنند که در فاز مختلف از هسته‌ای تا توانمندی‌های دفاعی و موشک‌های بالستیک و... را زیر سئوال ببرند و قصد داشتند ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را یک خط قرمز اعلام کنند.

کنعانی با بیان اینکه اکنون بسیاری از کشورهای جهان خواستار ارتباط با ایران اسلامی هستند به این دلیل که از مرحله امنیتی‌سازی جمهوری اسلامی و از تنش‌زدایی عبور کردیم، تصریح کرد: توسعه اقتصادی بین‌المللی منوط به این روابط است که اکنون بهترین گفت‌وگو‌های سیاسی را برقرار کرده‌ایم و نتیجه‌بخش خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه با دیپلماسی پویا از بسیاری از سدها و پروتکل‌ها عبور کرده‌ایم و ما در حوزه امنیتی ثابت کرده‌ایم که نقطه امنیت‌ساز هستیم، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های استاندار البرز دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان البرز به زودی افتتاح رسمی می‌شود و با توجه به اینکه مدیر آن مشخص و معرفی شده، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها