علم‌‌الهدی: لشکر فاطمیون، تابلوی عظمت شیعیان افغانستان است

کد خبر: 1291131

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: تأسیس لشکر فاطمیون، تابلوی عظمت شیعه افغانستانی در تاریخ جهان اسلام است، تشکیل یک لشکر فقط نیازمند تأمین آموزش‌های نظامی و تسلیحات نیست بلکه نیازمند پشتوانه فرهنگی غنی و مستحکمی است که بر دوش خانواده شهداست.

علم‌‌الهدی: لشکر فاطمیون، تابلوی عظمت شیعیان افغانستان است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: تأسیس لشکر فاطمیون، تابلوی عظمت شیعه افغانستانی در تاریخ جهان اسلام است، تشکیل یک لشکر فقط نیازمند تأمین آموزش‌های نظامی و تسلیحات نیست بلکه نیازمند پشتوانه فرهنگی غنی و مستحکمی است که بر دوش خانواده شهداست.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌‌الهدی در دیدار با بانوان و اعضای خانواده شهدا و رزمندگان فاطمیون و فرماندهان نیروی قدس سپاه که به مناسبت فرارسیدن ایام تأسیس لشکر غیور فاطمیون به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، گفت: وجود هر کدام از شما خواهران گرامی و بزرگواری که امروز در خدمتتان هستیم، مظهر توفان در یک زندگی است؛ توفانی که با شهادت همسر، پدر، پسر، برادر یا مرد سرپرست خانواده به راه افتاده و پس از این واقعه جانسوز، شما بودید که این حماسه و تکلیف مداری را استمرار بخشیدید و خلأ عزیزانتان را پوشش دادید.

وی افزود: در تاریخ افغانستان، شیعه این کشور همیشه مرزبان ولایت اهل بیت(ع) نه فقط در این کشور بلکه در کل جهان اسلام بوده است. از آن زمان که نیاکان و اجداد شما از یک‌سو در برابر کفر و استکبار و از سوی دیگر در برابر جریان‌های غیرهمسو و التقاطی مقاومت می‌کردند، ایثارگری آن‌ها به حدی بود که شیعه افغانستانی به‌عنوان یک موجودیت غیرمنعطف و تسلیم‌ناپذیر در معادلات قدرت‌های استکباری به حساب می‌آمد و این مجاهدت‌ها تا به امروز استمرار داشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تأسیس لشکر فاطمیون، تابلوی همین عظمت شیعه افغانستانی در تاریخ جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: تأسیس این یگان فداکار فرصتی شد تا فقط جنبه‌های کوچکی از عظمت غیرت شیعیان افغانستان در قالب مجاهدان برون‌مرزی زمینه بروز و ظهور پیدا کند. تشکیل یک لشکر فقط نیازمند تأمین آموزش‌های نظامی و تسلیحات نیست. هر لشکر نیازمند پشتوانه فرهنگی غنی و مستحکمی است که مسئولیت آن بر دوش شما خانواده‌های معظم شهدا قرار دارد.

وی ادامه داد: رسالت امروز شما خواهران گرامی، حفظ این میراث گرانقدر است. عزیز شما شهید شد اما پرچم او در استمرار غیرت شیعی نباید بر زمین بماند. پرورش مواریث این شهید مسئولیتی بر عهده شماست و باید به گونه‌ای باشد که از هر شهید مجاهد، چند مجاهد دیگر تربیت شوند و مسیر مقدس شهدای فاطمیون را ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه فراتر از ملیت، تکریم شهدای فاطمیون و خانواده‌های آن‌ها به‌عنوان یک شیعه و مسلمان تکلیف همه ماست، تصریح کرد: خوشبختانه امروزه بخش قابل‌توجهی از خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون را اقشار تحصیل‌کرده و آگاه تشکیل می‌دهند و این فرصتی است که می‌توان با بهره‌گیری از آن، ارزش‌‌ها، مبانی و معارف فاطمیون را در فضای جوامع آکادمیک، فرهیخته و دانشگاهی تبلیغ و تبیین کرد. هرچه باشد، خانواده شهدای فاطمیون ولی نعمت انقلاب اسلامی و مذهب تشیع هستند و تکریم آن‌ها مسئولیتی است همتراز با خانواده‌های معظم شهدای دفاع مقدس، دفاع از حرم، امنیت، سلامت و سایرین که هرگز از عهده ما ساقط نمی‌شود.

وی گفت: ما در استان به‌طور جدی پیگیر رفع نیازها و رسیدگی به امور خانواده‌های معظم شهدای فاطمیون هستیم. از خداوند عالم می‌خواهیم که توفیق صیانت از امانت معنوی این شهدا را به ما و شما اعطا بفرماید.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی هم ضمن ارائه گزارشی از جانفشانی‌های رزمندگان فاطمیون در جبهه‌های دفاع از حرم بیان کرد: یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم فاطمیون را گرامی می‌داریم. افتخارات فاطمیون و مجموعه شیعیان افغانستان در کارنامه انقلاب اسلامی ممتاز و درخشان است زیرا نخستین غیرایرانی‌هایی که حتی پیش از پیروزی انقلاب به نهضت امام خمینی(ره) پیوستند، شیعیان افغانستان بودند. نقش‌آفرینی در هشت سال دفاع مقدس سند گویایی از همین مجاهدت‌هاست که در جبهه‌های دفاع از حرم به اوج خود رسید و در قالب لشکر مجاهد فاطمیون، قله غیرت دینی را نشان داد.

وی افزود: تمجید از مقام رزمندگان افغانستانی در آینه صادق کلام دبیرکل حزب الله لبنان، فرماندهان رشید نیروی قدس و حتی شخص رهبر معظم انقلاب قابل مشاهده است. این مجاهدت‌ها در صدر فتوحات و دستاوردهایی بود که در جریان نابودی داعش و دفاع از حرم شریف اهل بیت(ع) صورت گرفت و پرچم این جانفشانی‌ها هم اکنون بر دوش خانواده‌های معظم این شهدا و بانوان فاطمیون قرار دارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها