کیهان: اختیارات رئیس‌جمهور کامل است، مدعیان اصلاحات فریبکاری نکنند

کد خبر: 1294161

کیهان نوشت: نامزدهایی که از امروز در انتخابات نام‌نویسی می‌کنند، علاوه‌بر دارا بودن شرایط، باید پاسخگو باشند و درباره اختیارات رئیس‌جمهور مانند مدعیان اصلاح‌طلبی دست به فریبکاری و دروغ‌بافی نزنند.

کیهان: اختیارات رئیس‌جمهور کامل است، مدعیان اصلاحات فریبکاری نکنند

گروه سیاست سایت فردا - نگذاشتند کار کنیم یکی از عبارات اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان برای شانه خالی کردن از پاسخگویی بوده.

روزنامه کیهان در این زمینه نوشته: رئیس‌جمهور در ایران اسلامی دارای اختیارات گسترده و امکانات وسیع است. 

نامزدهایی که از امروز در انتخابات نام‌نویسی می‌کنند، علاوه‌بر دارا بودن شرایط، باید پاسخگو باشند و درباره اختیارات رئیس‌جمهور مانند مدعیان اصلاح‌طلبی دست به فریبکاری و دروغ‌بافی نزنند. 

این طیف در انتخابات وعده‌های توخالی می‌دهد و دوقطبی‌سازی می‌کند و پس از در اختیار گرفتن مناصب اجرائی، در قبال بی‌کفایتی، نابلدی و خیانت‌های خود به مردم و منافع ملی مدعی نداشتن اختیار می‌شود. در همین شرایط، برای انتخابات بعدی هم برنامه‌ریزی و تدارک می‌کند و بی‌صداقتی، تناقض، بیگانگی خود با منافع ملی و همسویی با دشمن را به‌راحتی آشکار می‌کند. 

مدعیان اصلاحات خود را تضمین روحانی اعلام کرده بودند و آن زمان حرفی از کمبود اختیارات نمی‌زدند. این طیف که بیش از 40 سال در پست‌های اجرائی و تقنینی حاضر بوده‌اند و با روند امور آشنا هستند، زمان انتخابات نمی‌گویند اختیار نداریم زیرا خلاف دروغ‌گویی است. 

دولت متبوع مدعیان اصلاحات درخواست اختیارات مضاعف کرد اما به تعبیر سعید لیلاز اگر این اختیارات را به چوب خشک هم داده بودند، مشکلات اقتصادی حل می‌شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها