احتمال تعطیلی یک شبکه تلویزیونی | شبکه جام‌جم تعطیل می‌شود؟

کد خبر: 1241154

برخی خبرها حکایت از تعطیلی شبکه دیگری در تلویزیون دارد.

احتمال تعطیلی یک شبکه تلویزیونی | شبکه جام‌جم تعطیل می‌شود؟

چندی پیش از ساختمان شیشه‌ای خبر می‌رسید در راستای چابک‌سازی چند شبکه تلویزیونی تعطیل می‌شوند. نام دو شبکه جدّی‌تر شد و آن شبکه‌های «شما» و «ایران کالا» بودند که این اتفاق برایشان افتاد.

حتی نام‌های دیگری همچون شبکه‌های تماشا و سلامت هم مطرح شدند.

حالا خبرهایی به گوش می‌رسد که ظاهراً قرار است شبکه جام‌جم هم قرار تعطیل شود. گفته می‌شود دلیل اصلی مدیران برای حذف این شبکه تلویزیونی، نداشتن مخاطب است.

شنیده شده برخی مسئولان صداوسیما بر این باورند اگر نیازی به ساخت برنامه در حوزه ایرانیان خارج از کشور باشد این اتفاق به فضای برودبند (تلوبیون و فضای‌مجازی) انتقال داده خواهد شد.

مخاطبان اصلی شبکه جام جم، ایرانیان خارج از کشور هستند. بر اساس اعلام این شبکه، جام جم به ساخت برنامه‌های تعاملی و پخش واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی روز ایران برای جلوگیری از هرگونه وارونه‌انگاری برخی شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی شناخته می‌شود.

پیگیری‌ها از صداوسیما نشان می‌دهد که تصمیم به تعطیلی شبکه جام جم توسط بعضی مسئولان صداوسیما گرفته شده ولی باید دید پیمان جبلی رئیس صداوسیما هم این موضوع را نهایتاً تایید و عملیاتی خواهد کرد و پخش این شبکه از ماهواره متوقف خواهد شد یا خیر؟

شبکه‌ جام‌جم آذرماه سال 1376 بنیانگذاری شد. این شبکه سه کانال اروپا، آمریکا و آسیا دارد و برنامه‌هایش از بیست و هشتم فروردین‌ماه 1401 به کیفیت HD ارتقاء یافت.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها