بازتاب گسترده یک همایش فرهنگی در آنکارا

کد خبر: 1284568

برگزاری همایش دومین «وحدت در سایه قدس» که به مناسبت روز جهانی قدس و به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد، بازتاب گسترده ای در رسانه های صوتی، تصویری و نوشتاری ترکیه داشت.

بازتاب گسترده یک همایش فرهنگی در آنکارا

در حالیکه دامنه اعتراضات مردم ترکیه در ماهها و روزهای اخیر علیه تداوم مراودات تجاری این کشور با رژیم صهیونیستی روز به روز در حال گسترش است، حضور نمایندگان رسانه های این کشور و بازتاب گسترده این همایش در رسانه های ترکیه ای را می توان نشانه ای مهم دال بر حمایت عمومی و رسانه ای از جریان مقاومت و متعاقبا، مخالفت ماهوی با رژیم اشغالگر قدس تلقی کرد. پخش مستقیم و کامل همایش از سوی برخی کانالهای ماهواره ای ترک زبان و سخنرانی شخصیتهای برجسته سیاسی در این همایش نیز بیانگر همین اهمیت است.

خبرگزاری دولتی آناتولی از جمله انتشار دهندگان خبر این همایش بود که با درج چند عکس و انتخاب جملات برجسته از سخنان سخنرانان، به انعکاس خبر همایش اقدام کرد. این خبرگزاری در بخشی ازگزارش خود، به سخنان تمل کرم الله اوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه در قبال بحران فلسطین اشاره کرد :

"امروز در مقابل چشمان بشریت، شاهد وقوع یک نسل کشی وقیحانه و آشکار در غزه هستیم. اسرائیل آشکارا مدارس، بیمارستانها و آمبولانسها و اماکن مذهبی را هدف قرار می دهد و مردم بیگناه اعم از زن و کودک را می کشد."

همچنین پایگاه خبری پربیننده "Haberler" در گزارش خود از این همایش، به انعکاس بخشی از سخنرانی  لتساتسی دوبا سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه پرداخت .وی خطاب به مدعوین و مخاطبان همایش تاکید کرد که مسئله فلسطین از هفتم اکتبر امسال آغاز نشده و ریشه یابی بحرانی که اکنون شاهد آن هستیم، به سالها قبل ( زمان اشغال فلسطین) باز می گردد.

پایگاه خبری " sondakika"نیز برگزاری دومین همایش وحدت در سایه قدس ، آن هم در بحبوحه جنگ غزه را تلاشی از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برای تمرکز افکار عمومی بر مسئله قدس و آزادی فلسطین قلمداد کرد .این پایگاه خبری، به انعکاس جمله ای از حسن حبیب الله زاده سفیر ایران در ترکیه پرداخت که  در آن، بر لزوم تلاش همه بازیگران جهانی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه تاکید شده است.

کانالهای تلویزیونی، قدس تی وی، کانال اولوسال و تی وی 5 نیز تصاویر این همایش را در بخشهای تحلیلی و خبری خود بازتاب دادند.

لازم به ذکر است که در همایش وحدت در سایه قدس، علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، سفیر آفریقای جنونی، پروفسور محمود ارول قلیچ مدیرکل موسسه فرهنگی و هنری سازمان کشورهای اسلامی (ارسیکا) و تمل کارا ملا اوغلو دبیرکل حزب سعادت ترکیه سخنرانی کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها