بایدن هم‌زمان با دفاع از حافظه‌اش باز هم گاف داد!

کد خبر: 1273787

رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری همزمان با دفاع از اینکه حافظه خوبی دارد بار دیگر گاف داد!

بایدن هم‌زمان با دفاع از حافظه‌اش باز هم گاف داد!

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری همچنان که تلاش کرد از سلامت ذهنی خود در واکنش به زیر سوال رفتن قدرت حافظه‌اش در یک گزارش دفاع کند بار دیگر گاف داده و با این گاف وضعیت سلامت خود را بیشتر زیر سوال برد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، جو بایدن روز پنجشنبه به گزارش منتشر شده از سوی یک بازرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا به نام «رابرت هور» واکنش نشان داد.

وزارت دادگستری آمریکا گزارش رابرت هور از تحقیقات فدرال در مورد سوءمدیریت بایدن در قبال اسناد محرمانه این کشور را روز پنجشنبه منتشر کرد. رابرت هور در این گزارش از تحقیقات درباره سوءمدیریت بایدن نسبت به این اسناد نوشت که بایدن عمدا اسناد طبقه بندی شده دولت واشنگتن را نگهداری و افشا کرده است اما توصیه به طرح اتهامات کیفری علیه رئیس جمهور آمریکا نکرد. رابرت هور همچنین در گزارش خود در توصیف بایدن او را «مردی سالمند و دارای حسن نیت که حافظه‌ای ضعیف دارد» خواند.

این گزارش، جو بایدن را بر آن داشت تا با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی که از قبل چندان درباره آن اطلاع‌رسانی نشد در مقام دفاع از قوای فکری و ذهنی خود بر آید اما او در همین کنفرانس نیز بار دیگر گاف داده و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر را به اشتباه «رئیس جمهور مکزیک» خواند.

در بخشی از گزارش هور نوشته شد که بایدن نمی‌تواند به یاد بیاورد که پسرش، «بو بایدن»، کی از دنیا رفته است.

جو بایدن درباره این بخش گفت: «او چطور جرات کرده که این موضوع را مطرح کند؟»

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره مرگ پسرش گفت: «این مساله به هیچ وجه ربطی به آنها (بازرسان) ندارد.»

بایدن در ادامه این کنفرانس همچنان با سوالی درباره جنگ غزه مواجه شد که هنگام پاسخ دادن به این سوال و هنگام توضیح درباره نقل و انتقال کمک‌های بشردوستانه از طریق مصر به غزه به اشتباه از السیسی به عنوان رئیس جمهور مکزیک یاد کرد.

جو بایدن در دفاع از حافظه‌اش گفت که می‌داند دارد چه کار می‌کند و ادعا کرد که «آمریکا را مجددا به رونق برگردانده است.»

او اظهار کرد: «من یک پیرمرد هستم و می‌دانم که دارم چه کار می‌کنم. من رئیس جمهور آمریکا بوده‌ام و کشور را دوباره به رونق برگرداندم. من نیازی به توصیه (رابرت هور) ندارم.»

او خاطر نشان کرد: «حافظه من خوب است.»

بایدن در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی همچنین با این پرسش مواجه شد: «آیا دست کم از بابت بی احتیاطی در مدیریت اسناد محرمانه مسئولیت قبول می‌کنید؟»

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ کارمندان خود را مقصر خوانده و گفت مسئولیت او از این بابت است که دقیقا ندید که آنها هنگام جابجا کردن اسناد دارند دقیقا چطور عمل می‌کنند.

«بایدن» باز هم گاف داد

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان خود در کاخ سفید «السیسی»، رئیس‌جمهور مصر را با رئیس‌جمهور مکزیک اشتباه گرفت.

او اندکی قبل‌تر در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره ضعف حافظه‌اش پرسیده بود گفت: حافظه من خوب است.

 

حجم ویدیو: 933.05K | مدت زمان ویدیو: 00:00:12 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها