بهره‌برداری از کارخانه نورد فولاد آتیه خاورمیانه

کد خبر: 1279377

کارخانه نورد فولاد آتیه خاورمیانه با حضور رئیس جمهور در مجموعه شهرک‌های صنعتی اهواز به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از کارخانه نورد فولاد آتیه خاورمیانه

کارخانه نورد فولاد آتیه خاورمیانه با حضور رئیس جمهور در مجموعه شهرک‌های صنعتی اهواز به بهره‌برداری رسید.

طرح فولاد آتیه خاورمیانه اهواز، با ظرفیت تولید 600 هزار تن، توسط بخش خصوصی و با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اجرا شد؛ محصول تولیدی این طرح، ورقهای فولادی گرم بوده که ارزش سرمایه گذاری در این طرح 50 هزار میلیارد ریال است.

طرح فولاد آتیه خاورمیانه واقع در اهواز برای یک هزار نفر اشتغالزایی کرده است.طرح کارخانه فولاد آتیه خاورمیانه در فاز اول 360 هزار تنی نورد ورق عریض شرکت فولاد آتیه خاورمیانه از سال 1399 آغاز شد.این طرح با مشارکت بانک تجارت و به خدمت گرفتن نیروهای متخصص، مدیران و کارکنان کارآزموده، در یک بازه زمانی برنامه ریزی شده با استفاده از متخصصان داخلی و تامین 70درصد از تجهیزات توسط سازندگان داخلی به بهره برداری رسید.

در فاز دوم که با ساخت کوره دوم تکمیل خواهد شد، ظرفیت تولید به 600 هزار تن در سال می رسد؛ تولید نهایی کارخانه نورد ورق عریض شرکت فولاد آتیه خاورمیانه در دو بخش صنعتی و ساختمانی از سایز 8 تا 100 و با عرض 1800 میلیمتر، و همچنین تولید انواع ورق ها با مختصات 52st و 37St با استاندارد 516 A...Api.. ,Astm و تولید ورق های کم آلیاژ به بازارهای داخلی و خارجی عرضه خواهد شد و علاوه بر تامین نیازهای داخلی قادر به ارز آوری قابل توجه برای کشور خواهد داشت.

تولید داخلی این محصول می‌تواند تحول عظیمی در بخش‌های مختلف تولیدات فولادی که در نهایت به محصولات فولادی پایین دستی نظیر ورق عریض و ورق های استیل منجر می شود ایجاد کند.تاکنون پس از شروع آزمایشی این طرح، حدود یک میلیون و 700 هزار تن آهن اسفنجی در این مجموعه تولید شده است.

طرح‌های کارخانه نورد فولاد آتیه خاورمیانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و پروژه مگامدول آهن اسفنجی معروف به زمزم سه متعلق به شرکت فولاد خوزستان درحالی با حمایت دولت سیزدهم آماده بهره برداری رسمی هستند که سهم استان در تجارت خارجی و محصولات فولادی کشور افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

فاز دوم کارخانه فولاد جهان آرا، فاز توسعه کارخانه فولاد شادگان، کارخانه فولاد آتیه خاورمیانه و مگامدول آهن اسفنجی(زمزم) چهار طرح فولادی در استان خوزستان هستند که ارزش سرمایه گذاری آنها به چهار میلیارد یورو رسید.

 

حجم ویدیو: 3.76M | مدت زمان ویدیو: 00:00:56 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها