کشتی فرنگی قهرمانی آسیا/«ده‌بزرگی» مقتدرانه برنزی شد

کد خبر: 1285885

نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال برنز کشتی قهرمانی آسیا رسید.

کشتی فرنگی قهرمانی آسیا/«ده‌بزرگی» مقتدرانه برنزی شد

مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا بعدظهر امروز (سه شنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار و امیررضا ده بزرگی در رقابت های رده بندی وزن۶۰ کیلوگرم به عنوان رسید.

ده بزرگی در دیدار رده بندی این وزن در برابر بهرام اف از ازبکستان قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر صفر و امتیاز عالی به پیروزی رسید و در نهایت مدال برنز وزن ۶۰ کیلوگرم قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امیررضا ده‌بزرگی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم جوی هوانگ از چین‌تایپه را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد. وی در دور سوم مقابل اسلام‌جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه ۸ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله برابر ژولامان شارشنبیکوف دارنده ۲ طلا و ۲ نقره جهان از قرقیزستان شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

تا دقایق دیگر سعید اسماعیلی، محمدرضا رستمی و رسول گرمسیری و محمدهادی ساروی برای کسب نشان طلای اوزان مختلف به روی تشک می‌روند.

ده بزرگی بعد از پایان این کشتی اعلام کرد: من به شارشنبیکوف باختم که قهرمان بزرگی بود اما با تدابیر کادر فنی به مدال برنز رسیدم. از زمانی که کشتی را شروع کردم، باور داشتم که به مدال المپیک خواهم رسید.

وی گفت: برای شکست قهرمانان نامدار نیاز به تجربه بیشتر دارم و در آینده روی کشتی آنان بیشتر کار می‌کنم./ایرنا

 

حجم ویدیو: 13.21M | مدت زمان ویدیو: 00:01:03 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها