برنامه سپاه برای تأمین‌ آب‌ پایدار سیستان و بلوچستان

کد خبر: 1290379

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طرح آبرسانی به شهر زاهدان از دشت تهلاب بازدید کرد.

برنامه سپاه برای تأمین‌ آب‌ پایدار سیستان و بلوچستان

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طرح آبرسانی به شهر زاهدان از دشت تهلاب بازدید کرد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، سردار سرتیپ پاسدار عبدالرضا عابد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و فرمانده قرارگاه قدس با حضور در استان سیستان و بلوچستان از روند اجرایی پروژه انتقال آب دشت تهلاب به شهر زاهدان بازدید کردند.

فرمانده کل سپاه با حضور در محل حفاری اولین چاه دشت تهلاب و اعلام رضایت از پیشرفت پروژه، در جریان روند اجرای، پیشرفت پروژه و کیفیت آب شرب آن قرار گرفت.

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از منطقه تهلاب اظهار داشت: طرح تامین آب شهر زاهدان از دشت تهلاب با هدف رفع تنش آبی و تأمین آب شرب مردم این شهر، از آبخوان دشت تهلاب واقع در 198 کیلومتری شهر زاهدان توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درحال اجراست.

وی افزود: اجرای این طرح با حفر 40 حلقه چاه عمیق و انتقال آب با احداث 280 کیلومتر خط لوله اصلی و بین چاهی، مخازن ذخیره آب، پست‌های برق و 5 ایستگاه پمپاز مشکل کمبود آب شرب مردم شهر زاهدان را حل خواهد کرد.

سردار سلامی تأکید کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم این طرح ظرف یکسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه انتقال آب از دشت تهلاب به زاهدان به‌طول خط 200 کیلومتر، دارای پنج مخزن و هر مخزن به ظرفیت 2000 مترمکعب است. قطر لوله خط انتقال 1100 میلی متر بوده و این خط انتقال دارای چهار ایستگاه پمپاژ و 40 حلقه چاه است.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) علی‌رغم وجود تمام مشکلات موجود با تمام توان و روحیه جهادی به میدان آمده و این پروژه تاکنون پیشرفت قابل قبولی داشته و زیرساخت‌های لازم این طرح توسط قرارگاه ایجاد و تمام اقدامات در راستای تأمین اقلام پروژه منعقد کرده است و با همراهی دولت این پروژه سه ساله، با همت جهادی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) ظرف یکسال طراحی، اجرا و به بهره‌برداری رسیده و بار دیگر این قرارگاه با مجاهدت، تخصص و تعهد مثال‌زدنی خود در حوزه‌های مختلف به‌ویژه نیرو رکوردزنی کرده و طرح خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت اجرا می‌کند./تسنیم

حجم ویدیو: 8.22M | مدت زمان ویدیو: 00:01:41 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها