نتایج کشتی آزاد امیدهای جهان | آذرپیرا با شکست حریف آمریکایی طلا گرفت

کد خبر: 1181322

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در ادامه درخشش خود در رقابت های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان با شکست حریف خود از آمریکا به مدال طلای جهان رسید.

نتایج کشتی آزاد امیدهای جهان | آذرپیرا با شکست حریف آمریکایی طلا گرفت

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در ادامه درخشش خود در رقابت های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان با شکست حریف خود از آمریکا به مدال طلای جهان رسید.

در پایان رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، امیرعلی آذرپیرا کشتی‌گیر شایسته وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در دیدار فینال برابر تانر اسلوان از آمریکا به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید و اولین طلایی کشتی آزاد ایران در این رقابت ها نام گرفت.

آذرپیرا پیش از این روز گذشته جمعه در دور نخست ۱۲ بر ۲ واسیل سووا از اوکراین را برد، سپس ۱۰ بر صفر ریچارد وگ از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه قاطع ۸ بر صفر برابر ارطغرل آگجا از آلمان به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این امیر محمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم با شکست ۸ بر ۴ مقابل حریف گرجستانی، به مدال نقره این رقابت ها رسید و کیان محمودجانلو نیز با شکست ۱۱ بر ۸ در دیدار رده بندی برابر حریفی از اوکراین، از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به این ترتیب در پایان رقابت های ۵ وزن نخست، امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا رسید و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد. کیان محمدجانلو در ۶۵ کیلوگرم به پنجمی رسید، احمد محمدنژاد جوان در ۵۷ کیلوگرم حذف شد و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز سر وزن نرسید و حضور در این رقابت ها را از دست داد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی کشتی آزاد امید ایران با هدایت پژمان درستکار در ۵ وزن دوم این رقابت ها ۳ فینالیست و یک کشتی گیر در گروه بازنده ها دارد که فردا(یکشنبه) به میدان می روند.

محمدحسین فیروزپور در ۷۴، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیررضا معصومی در سنگین وزن فردا شب یکشنبه برای کسب مدال طلا به میدان می روند و سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها برای رسیدن به دیدار رده بندی و کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.

مهدی حبیب زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم دیگر نماینده ایران در ۵ وزن دوم نیز با شکست سنگین ۸ بر یک مقابل حریفی از قزاقستان در همان مبارزه نخست از دور رقابت ها کنار رفت./ایسنا

شکست یزدانی در فینال کشتی آزاد امیدهای جهان

آزادکار وزن ۷۰ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریف گرجستانی به مدال نقره رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از اسپانیا، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، امیرمحمد یزدانی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره بزرگسالان جهان در دیدار نهایی مقابل گئورگی الباکیدزه از گرجستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

یزدانی پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته (جمعه) برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد، سپس ۱۵ بر ۵ تالگات سیرباز قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۷ بر ۷ از سد کوتا تاکاهاشی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در نیمه نهایی نیز برابر یحیی توماس از آمریکا ۴ بر ۲ پیروز شد و به فینال رسید.

همچنین در دیدار رده بندی وزن ۶۵ کیلوگرم، کیان محمود جانلو تا یک ثانیه مانده به پایان مبارزه با نتیجه ۸ بر ۸ پیش بود، با قرار گرفتن در خاک حریف ۲ امتیاز از دست داد که این موضوع با اعتراض شدید کادر فنی ایران همراه بود و آن ها معتقد بودند زمان قانونی مبارزه به پایان رسیده است. پس از بازبینی فیلم، اعتراض کادر ایران پذیرفته نشد تا این مبارزه در نهایت با شکست ۱۱ بر ۸ محمودجانلو و ناکامی در کسب مدال برنز به پایان برسد.

در ادامه این رقابت ها تا دقایقی دیگر علی آذرپیرا در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم برابر تانر اسلوان از آمریکا به روی تشک می رود.

ایران در ۵ وزن دوم این رقابت ها نیز ۳ فینالیست و یک کشتی گیر در گروه بازنده ها دارد که فردا یکشنبه در روز پایانی این رقابت ها به میدان می روند.

سه آزادکار ایران به فینال رسیدند/ غلامی در گروه شانس مجدد

مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال (امید) امروز (شنبه) در شهر پونت ودرا کشور اسپانیا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پایان این مسابقات محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز به گروه بازنده‌ها رفت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ مغلوب آسیل آیتاکین از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ عصمت جیتفجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل وادیم کوریلنکو از اوکراین با نتیجه ۴ بر صفر به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با توجه به عدم حضور تموری برواشویلی از گرجستان به دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف خادجی مراد گادجیف از آذربایجان می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد غلامی در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب ترنت هیدلای از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا باید مقابل نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در مبارزه بعدی به مصاف ماکسات ساتیبالدی از قزاقستان می‌رود و در صورت غلبه بر این کشتی گیر راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ایوان ایچیزلی از مولداوی برود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحیسن فیروزپور در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۲ رضابک آیتموخان از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۱ ادلان ویسخانوف از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر صفر تیویر بوال از کانادا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۷ بر ۶ فیض اله آکتورک قهرمان اروپا از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف جاکوب کاردناس از آمریکا می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر آدیل میسیرجی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر میلان کورسوگ از مجارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۶ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. معصومی در این دیدار به مصاف سولومون ماناشویلی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از گرجستان می‌رود.

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق فرداشب (یکشنبه) برگزار می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها