پاسخ نکونام به صحبت‌های رضا عنایتی

کد خبر: 1265208

سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از پیروزی برابر پیکان در آخرین بازی این تیم در نیم‌فصل اول با اشاره به بازگشت مدافع برزیلی به جمع آبی و همچنین ابراز امیدواری درباره موفقیت تیم ملی، گفت که آبی‌ها روزهای سخت و عذاب‌آوری را در ۱۵ هفته گذشته تجربه کرده‌اند.

پاسخ نکونام به صحبت‌های رضا عنایتی

سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از پیروزی برابر پیکان در آخرین بازی این تیم در نیم‌فصل اول با اشاره به بازگشت مدافع برزیلی به جمع آبی و همچنین ابراز امیدواری درباره موفقیت تیم ملی، گفت که آبی‌ها روزهای سخت و عذاب‌آوری را در ۱۵ هفته گذشته تجربه کرده‌اند.

جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پس از پیروزی این تیم برابر پیکان در هفته پانزدهم لیگ برتر، گفت: قبل از هر چیزی، این پیروزی را به هواداران استقلال تبریک می‌گویم و از هواداران که از روز نخست، تیم و همچنین من را با حضورشان شرمنده کردند، تشکر ویژه‌ای می‌کنم.

نکونام با بیان اینکه برای حضور بیشتر تماشاگران از باشگاه درخواست کرده است که بازی یک روز جلو بیفتد، افزود: از روز اول من و تیمم را شرمنده کردند. از باشگاه خواستم که بازی یک روز جلو بیفتد و جمعه بازی کنیم که نشد. هواداران در این سرما تیم را حمایت کردند و خوشحالم شرمنده‌ هواداران نشدیم. در بازی‌های گذشته از لیگ، تا جایی که در توان داشتیم امتیاز گرفتیم تا هواداران را خوشحال به خانه بفرستیم. از بانوان استقلال هم به صورت ویژه تشکر می‌کنم، به خصوص که آنها در شرایط سختی در طبقه دوم استقلال را تشویق کردند.

وی با تشکر از بازیکنان، صحبت‌هایش را ادامه داد و یادآور شد: بازیکنانم ۱۵ بازی سخت و نیم‌فصل عذاب‌آوری را تجربه کردند و با تمام وجودشان برای موفقیت استقلال جنگیدند. این نتایج و موفقیت‌ها حاصل زحمات بازیکنان است و من کمترین نقش را در این موفقیت داشته‌ام.

سرمربی استقلال درباره پیروزی برابر پیکان نیز اظهار داشت: شرایط در نیمه اول آن‌طور که می‌خواستیم پیش نرفت و پیکان تمام بازیکنانش را به خط هافبک آورده بود و با حفظ توپ کارمان را در نیمه اول سخت کرد.

نکونام در ادامه با شرایط بهتر استقلال در نیمه دوم با تغییر تاکتیک، یادآور شد: در نیمه دوم با تغییر تاکتیک تیم برتر میدان بودیم و حتی زمانی که ۲ بر صفر جلو افتادیم، یک پنالتی برای ما گرفته نشد. ۲ آفساید اشتباه هم معتقدم گرفته شد که می‌توانست روی نتیجه بازی تاثیر بگذارد. در دقایق پایانی مسابقه هم با توجه به بازی مستقیم پیکان و فشار این تیم، روی یک اشتباه گل خوردیم اما در مجموع پیکان موقعیت زیادی به دست نیاورد و در پایان توانستیم با پیروزی، سه امتیاز بگیریم.

سرمربی استقلال سپس با اشاره به در پیش بودن جام ملت‌ها و تعطیلی لیگ به دلیل حضور تیم ملی در این مسابقات گفت: برای تیم ملی و بازیکنانش آرزوی موفقیت می‌کنم. این تیم یکی از تیم‌های پرستاره و شاید یکی از بهترین تیم‌های پرستاره تاریخ فوتبال ایران باشد و با توجه به نفراتی که دارد، می‌تواند قهرمان شود.

وی به برنامه‌های استقلال در تعطیلات نیم فصل نیز اشاره کرد و گفت: باشگاه برگزاری اردو در امارات را پیشنهاد کرده است و اگر شرایط خوب باشد، به این اردو می‌رویم. همچنین لیست بازیکنانی که مدنظرم هست را به باشگاه داده‌ام، لیستی که نیاز است چند بازیکن را جذب کنیم تا در نیم‌فصل دوم به مراتب بهتر از نیم فصل اول ظاهر شویم.

نکونام در پاسخ به سوالی درباره سرباز بودن محمدرضا خالدآبادی و ابوالفضل جلالی اظهار داشت: خالدآبادی به دلیل دانشجو بودن مشکلی برای سربازی ندارد. جلالی هم مشکل سربازی ندارد و با استقلال ادامه می‌دهد.

سرمربی استقلال درباره بازگشت رافائل سیلوا، مدافع برزیلی به استقلال هم اذعان داشت: سیلوا را از اول می‌خواستم اما به دلیل مشکلاتی که داشت استقلال را ترک کرد. مدیریت باشگاه با او توافق کرده و خودم از او خواستم برگردد. مشکلاتی در قراردادش وجود داشت که ممکن است امضای قرارداد او را به تاخیر بیندازد اما در یکی ۲ روز آینده این مشکل حل می‌شود.

وی در ادامه درباره صحبت‌های رضا عنایتی که استقلال را یک تیم پرمهره خوانده بود، گفت: من سرمربی تیم خودم هستم و باید خوشی و ناراحتی‌اش را تحمل کنم و قابل قبول نیست که درباره تیم حریف حرف بزنم و بگویم که آنها پرمهره یا کم‌مهره هستند.

نکونام در ادامه با کنایه به عنایتی، افزود: من به شاگردانم افتخار می‌کنم و قدردان آنها هستم. باید با منطق درباره حریف صحبت شود. کارشناسان بزرگی بازی را می‌بینند و احتیاجی نیست افراد دیگری راجع‌به آن اظهارنظر کنند. به خصوص که تیم‌های پرمهره‌ای در فوتبال بوده‌اند که نتیجه نگرفته‌ و حذف شده‌اند. من سرمربی استقلال هستم اما همیشه مهره‌ها در فوتبال همه کار نمی‌کنند. تیم امید با آن همه مهره خوب در مقدماتی المپیک نتوانست نتیجه بگیرد و به هنگ‌کنگ باخت.

سرمربی استقلال درباره اینکه پیکانی‌ها مدعی هستند باید زیبر نیک‌نفس اخراج می‌شد نیز گفت: در بازی با مس رفسنجان، بازیکن این تیم باید دقیقه ۱۵ اخراج می‌شد اما نشد. اتفاقی که افتاده تمام شده و استقلال از داوری بیشترین ضرر را کرده است اما اگر داور اشتباهی کرده باشد، دیگر بازی تمام شده است. به اعتراض افراد هم احترام می‌گذارم و هر مربی و مسئولی می‎‌تواند برای دفاع از تیمش، به صحنه‌هایی اعتراض داشته باشد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها