دلالی قبر زیر ذربین رفت

کد خبر: 1252143

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) قیمت‌ جدید قبر در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد، همچنین در تشریح اقدامات این سازمان برای جلوگیری از موضوع دلالی و ایجاد سلطان قبر در موضوع پیش فروش قبور گفت:در بهشت زهرا به هر کد ملی تنها یک پلاک قبر واگذار می‌شود و انتقال سند قبور صرفا با نظارت سازمان بهشت زهرا انجام و جلوی سو استفاده، دلالی و ایجاد سلطان قبر گرفته خواهد شد.

دلالی قبر زیر ذربین رفت

محمدجواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در تشریح اقدامات سازمان بهشت زهرا برای جلوگیری از موضوع دلالی و ایجاد سلطان قبر در موضوع پیش فروش قبور گفت: در ابلاغیه‌ای که از بهمن ماه سال گذشته داشته‌ایم در بهشت زهرا به هر کد ملی تنها یک پلاک قبر واگذار می‌شود و با توجه به اینکه انتقال سند قبور باید در سیستم ثبت اسناد ثبت شود انتقال صرفا با نظارت سازمان بهشت زهرا انجام می‌شود. به این ترتیب جلوی سو استفاده، دلالی و ایجاد سلطان قبر را خواهیم گرفت.

قیمت قبر در بهشت‌زهرا تهران 

به گزارش ایسنا، تاجیک در خصوص نرخ قبور در سازمان بهشت زهرا(س) نیز گفت: از گذشته قیمت قبور در سه ناحیه بهشت زهرا متفاوت بوده و نرخ توسط شورا مصوب می‌شود. در ناحیه ۳ بهشت زهرا دفن روز در قطعات ۳۲۷ و ۳۲۸ انجام می‌شود که طبقه‌ای که به متوفی داده می‌شود رایگان است و برای دو طبقه دیگر چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌شود که خانواده متوفی می‌تواند همان موقع یا با فاصله سه الی چهار ماه این مبلغ را پرداخت کند. در ناحیه ۳ قطعات قدیمی‌تر قیمت سه طبقه ۴۵ میلیون تومان است. در ناحیه ۲ که حدود ۲۳ سال است شکل گرفته سه طبقه ۷۵ میلیون تومان است و در ناحیه یک قبور سه طبقه ۱۱۵ میلیون تومان است.

خرید زمین آرمستان‌های جدید

وی  همچنین درباره خرید زمین‌های آرمستان‌های جدید تهران گفت: منبع اصلی درآمد بهشت زهرا فروش قبر است و ۷۰ درصد هزینه‌ای که بابت خدمات از شهروندان دریافت نمی‌شود از همین منابع تامین می‌کنیم. شورای شهر تهران در هر دوره‌ای بر اساس سیاستی که داشته هزینه‌های خدمات را در یکسال حداکثر ۳۰ درصد افزایش داده است. لذا با توجه به تورم فاصله تامین هزینه‌هایی که از شهروندان گرفته نمی‌شود مداوم افزایش پیدا کرده است. لذا برای تامین هزینه احداث سه آرامستان جدید در تهران شهردار تهران دستور داده است که خرید زمین‌ها توسط سازمان املاک و مستغلات انجام شود و بهشت زهرا در این حوزه هزینه‌ای را متقبل نشود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها