نصف بودجه خرج حمل و نقل می‌شود

کد خبر: 1280042

رییس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت:حدود ۴۸ درصد کل بودجه سال آینده یعنی حدود 75 هزار میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل و عمران تخصیص یافته است و مردم مطمئن باشند که خدمتگزاران آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی حل شود.

نصف بودجه خرج حمل و نقل می‌شود

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای  شهر تهران با حضور در برنامه تهران ۲۰ به تشریح اقدامات صورت گرفته یک ساله در حوزه حمل و نقل عمومی و فنی و عمرانی پرداخت و گفت: نباید فکر کنیم که وضع موجود خوب است اما به مردم این اطمینان را می‌دهیم که شهرداری و شورای شهر تمام ظرفیت خود را برای حل مشکل ترافیک به‌کار گرفته‌ اند و تمام عیار تلاش می‌کنند تا این چالش ها برطرف شود. 

وی با اشاره به عملیات های عمرانی در سطح تهران گفت: در سال جاری 18 تقاطع پر مسئله تهران اصلاح و  غیر همسطح شدند و احداث ادامه بزرگراه یادگار امام و شهید بروجردی نیز در دست انجام است و انشاالله در سال آینده ۱۰ کیلومتر از بزرگراه شهید شوشتری به بهره برداری می‌رسد همچنین همکاران ما در شهرداری تهران موفق شدند تا 570 هزار تن آسفالت در خیایان های پایتخت بریزند. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره قراردادهای حوزه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در سال گذشته قراردادهای خوبی در حوزه اتوبوسرانی منعقد شد که در نتیجه آن 350 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شدند. 

تشکری هاشمی با اشاره به قراردادهای حوزه تاکسیرانی و با بیان اینکه در سال جاری 700 دستگاه تاکسی  نوسازی شدند گفت: هرچند می‌دانیم وضعیت موجود خوب نیست و تهران به بیش از این تعداد ناوگان احتیاج دارد اما تلاش خود را می‌کنیم تا هرچه زودتر به نقطه مطلوب برسیم. 

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال گذشته به ثمر رسیدن قرارداد ۷۹۱ واگن است که با تلاش مدیریت شهری و با دولت چین منعقد شد و ان شالله تلاش می‌کنیم تا به تمامی توقعات جامعه عمل بپوشانیم. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص جمع آوری پل کالج بیان کرد:  قرار بر این بود تا این پل جمع شود اما معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرده که نیازمند مطالعات بیشتر است گرچه مطالعات قبلی نیز گفته بود  انجام این کار هیچ مشکلی ندارد و منجر به مشکل ترافیکی  در معابر نمی‌شود اما به نظرات کارشناسی احترام می‌گذرانیم. 

تشکری هاشمی گفت: حدود ۴۸ درصد کل بودجه سال آینده یعنی  حدود 75 هزار میلیارد تومان به  حوزه حمل و نقل و عمران تخصیص یافته است و مردم مطمئن باشند که خدمتگزاران آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی حل شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها