پیکر ۶ کارگر مدفون در آوار معدن طزره کشف شد

غم آوار معدن

کد خبر: 1242653

گاه به گاه نام شهری به واسطه حادثه دلخراش ریزش معدن مطرح می‌شود و حالا نام روستای طزره کلیدواژه حادثه تلخی است که بر اثر آن تاکنون 6 کارگر جان عزیزشان را از دست داده‌اند. انفجار یکی از تونل‌های معادن زغال‌سنگ معدن طزره دامغان بار دیگر نام این روستا در شمال این شهرستان را به رسانه‌ها کشانده است. شب گذشته بود که خبر انفجار و ریزش یکی از تونل‌های معادن زغال‌سنگ طزره دامغان در رسانه‌ها منتشر شد و حالا خبر آمده پیکر 6 کارگر مدفون در آوار این اتفاق با تلاش نیروهای امدادی، عملیاتی و پشتیبانی کشف شده است.

غم آوار معدن

بهروز افروز، قربانعلی کمال، حسین غزائیان، حمید ایزدی، ابوالفضل غنایی و محمد نعیمی‌صفت، در تونل محل حادثه‌ی انفجار معدن محبوس شده بودند و فعالیت تیم پیشران برای ایمن‌سازی محل و ورود به تونل برای امدادرسانی ادامه داشت و نهایتأ پیکر بی‌جان این ۶ کارگر بامداد امروز(دوشنبه، ۱۳ شهریور) پیدا شد.

آنطور که از زبان استاندار سمنان مطرح شده علت این انفجار تجمع گاز در یکی از تونل‌های معدن شرکت البرز شرقی بوده است. اما روایت یکی از کارگران این معدن از این اتفاق هم خواندنی است. او می‌گوید «گاز به‌وسیله کیسه‌ای (لوله از جنس گونی‌های پلاستیکی) از داخل معدن در زمان کار کردن کارگران با پیکور به بیرون منتقل می‌شود. این گاز در شب گذشته در هوای داخل تونل باقیمانده و با انباشت گاز و جرقه ناشی از فعالیت پیکور، انفجار در معدن رخ‌ داده است. » به گفته او 2 نفر راننده لوکوموتیو که پایین در حال بار زدن زغال بوده و یک کارگر پای "بونکر" زیر کارگاه استخراج و سه نفر کارگر استخراج این معدن زیر آوار ماندند.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز صبح امروز برای بررسی وضعیت معدن حادثه‌دیده به طزره دامغان سفر کرد.

همچنین در پی دستور رئیس‌کل دادگستری استان سمنان بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب به همراه مقامات قضایی شهرستان دامغان در محل حادثه معدن طزره حضور یافتند و با بررسی‌های لازم دستورات مقتضی صادر شد.

هم‌اکنون نیز علت دقیق بروز حادثه در معدن "رزمجای" طزره دامغان از سوی مسئولان قضایی شهرستان دامغان در دست بررسی است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها