گاز نیست؛ مازوت می‌سوزانیم!

کد خبر: 1263639

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه دلیل مازوت‌سوزی در شازند کمبود گاز بود، اظهار کرد: دولت در تلاش است مازوت‌سوزی در پالایشگاه‌های مادر و صنایع را حذف و مشعل‌های نفتی را خاموش کند.

گاز نیست؛ مازوت می‌سوزانیم!

این روزها مازوت یا همان نفت کوره یکی از متهمان اصلی آلودگی هوا برخی کلانشهرهاست. آلودگی هوا در حالی نفس‌های مردم را به شماره انداخته است که مسئولان دلیل آن را وارونگی دما و افزایش منابع آلاینده عنوان می‌کنند این در حالیست که بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، افزایش آلاینده دی‌اکسید گوگرد و قهوه‌ای شدن رنگ آسمان حاکی از مازوت‌سوزی است.

دولت در تلاش است تا نیروگاه شازند اراک تا حد امکان مازوت سوزی نداشته باشد همچنین برای رفع آلودگی مناطق نفت خیزی همچون عسلویه اقداماتی همچون حذف مشعل‌های گاز در دستور کار دولت قرار گرفته است.

بهینه‌سازی سوخت ۹ پالایشگاه در دستور کار

علی سلاجقه درباره مازوت‌سوزی در کشور اظهار کرد: همانطور که در مصاحبه‌های گذشته نیز مطرح شد در کشور مازوت‌سوزی انجام نمی‌شود. طی بازدیدی که از استان‌ها داشتیم نیز پی بردیم که در استان مرکزی این امر انجام می‌شود بنابراین به‌سرعت با وزیر نفت تماس گرفتیم و گفت اطلاعیه مشترکی با وزارت نیرو در استان مرکزی منتشر و از مردم عذرخواهی کردند که به دلیل افت حجم حرارت و تمام شدن سهمیه گاز ناچار شدند از مازوت استفاده کنند. در حال حاضر وزارت نفت در تلاش است تا حد امکان گاز مورد نیاز شازند را تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه در تهران، البرز و اصفهان مازوت سوزی انجام نمی‌شود، گفت: یکی از گام‌های اساسی که دولت سیزدهم در جهت کاهش آلودگی هوا برداشته شده تلاش برای حذف مازوت از سوخت پالایشگاه‌ها به ویژه پالایشگاه‌های مادر و نیروگاه‌ها است و امیدواریم هر چه سریع‌تر به‌ویژه در مناطق پرجمعیت و مسکونی کیفیت هوا بهتر شود.

سلاجقه در پایان اظهارکرد: وزارت نفت در جهت خاموش کردن فلرها و مشعل‌های نفتی گام‌های مناسبی برداشته شده و امیدواریم بر اساس عمل به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اقدامات به نتیجه مناسبی ختم شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها