خبر خوش: واریز یارانه نقدی در شب عید

کد خبر: 1050275

روز گذشته اعلام شد که فردا شب یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای مشمولان واریز خواهد شد.

یارانه نقدی در دولت محمود احمدی نژاد تصویب شد. یارانه نقدی در ابتدا به تمام مردم ایران تعلق گرفت. یارانه نقدی قشر پولدار پس از مدتی قطع شد. مبلغ یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان است که این مبلغ طی این چند سال تغییری نداشته است. خبرهای جدید از  یارانه نقدی را اینجا دنبال کنید.

مردم شب عید منتظر واریز یارانه باشند!

قرار است یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی فردا شب واریز شود و به جز آن، یارانه معیشتی در هفته آینده پرداخت خواهد شد اما درباره احتمال پرداخت عیدی رئیس جمهور هنوز هیچ خبر رسمی منتشر نشده است.

یارانه نقدی

 روز گذشته اعلام شد که فردا شب یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای مشمولان واریز خواهد شد.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی ماه اسفند را چهارشنبه جاری اعلام کرد که بر این اساس یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۰ اسفند واریز می‌شود.

این یارانه از دی پارسال به طور مرتب در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان واریز شده و جمعیت یارانه‌بگیران نقدی ۷۸ میلیون نفر است.

اما از یارانه معیشتی چه خبر؟

طبق آخرین خبر، ۳۴ میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه هستند که ۹ میلیون نفر آن از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و ۲۵ میلیون نفر دیگر نیز افرادی کم‌درآمد، بدون حقوق ثابت و فاقد بیمه هستند.

مبلغ این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۱۲۰ هزار تومان و برای ۲۵ میلیون نفر دیگر ۱۰۰ هزار تومان است.

در ماه‌های گذشته یارانه کرونا، در دو یا سه روز پایانی ماه به حساب افراد واریز شده است. البته با توجه به اینکه این مرحله یارانه کرونا، نزدیک آخرین روزهای سال است، ممکن است دولت آن را به آخرین روزهای سال موکول نکند و کمی زودتر از موعد همیشگی واریز کند.

با این حال از عیدی رئیس جمهور فعلا خبری نیست. این درحالیست که تا پیش از این گمانه‌هایی وجود داشت که با توجه به تورم حدود ۵۰ درصدی و وضعیت نامناسب معیشت مردم، شاید دولت حسن روحانی نیز به مانند دولت محمود احمدی‌نژاد در آخرین سال فعالیت خود مبلغی را به عنوان عیدی به مردم پرداخت کند.

خبر خوش برای جا ماندگان یارانه نقدی 

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در تشریح بخشی از مصوبات جلسه اخیر کمیسیون تلفیق، گفت: در بحث محرومیت زدایی در تبصره (۱۸) لایحه بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد و این منابع با نظر شورای برنامه‌ریزی استان، جهت اشتغال و محرومیت زدایی هزینه می‌شود که ۳۲ هزار میلیارد تومانش در حوزه اشتغال و ۱۸ هزار میلیارد تومان در حوزه زیرساخت با اولویت مناطق محروم صرف خواهد شد.

یارانه نقدی

وی با بیان اینکه موضوع دیگر بیمه فراگیر بود، افزود: مصوب شد حدود ۸ میلیون خانواری که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، از سال آینده به تدریج از لحاظ درمانی، بازنشستگی و دریافت مستمری تحت پوشش قرار گیرند.

سال 1400 ثبت نام یارانه نقدی آغاز می شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه عده‌ای از مردم امکان ثبت‌نام برای اخذ یارانه نقدی را نداشته‌اند یا یارانه آنها به ناحق قطع شده، ادامه داد: با مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف شد در اولین فرصت در سال آینده سامانه را برای ثبت‌نام این افراد فعال کند.

یارانه نقدی

یوسفی اضافه کرد: در بحث حمایت از تولید و صنعت و کسب و کارهای خرد که به دلیل شیوع کرونا و شرایط بعد اقتصادی و مسائل ارزی دچار مشکل شده‌اند، در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کاهش مالیات از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد پیش‌بینی شد.

نماینده اهواز در مجلس با بیان اینکه در حوزه آب و فاضلاب منابع خوبی پیش‌بینی شد، گفت: در لایحه بودجه سال آینده جدا از بودجه شرکت آب و فاضلاب ، ۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه آب و فاضلاب شهری و روستایی اختصاص داده شد. همچنین هزار میلیارد تومان برای تجهیز آتش‌نشانی‌ها در نظر گرفته شد.

مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان و ابلاغ به دولت تبدیل به قانون می‌شود.

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت