۵ راز استفاده از گزینه شستشوی سریع ماشین لباسشویی

کد خبر: 784968

برای اینکه بتوانید از شر میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری زای روی لباس خلاص شوید، باید دمای شستشوی ماشین لباسشویی را روی ۶۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. البته قبل از تنظیم ماشین لباسشویی دقت کنید که لباس‌های شما در چنین دمایی شکل و حالت اولیه خود را از دست نمی‌دهند. در چنین مواردی سعی کنید با خواندن برچسب لباس‌ها به ماهیت و دمای قابل تحمل آن‌ها پی ببرید.

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: استفاده از گزینه شستشوی سریع ماشین لباسشویی نه تنها گزینه مناسبی برای صرفه جویی در زمان است؛ بلکه این کار می‌تواند در کاهش مصرف برق و آب نیز بسیار موثر باشد. هر چقدر میزان مصرف انرژی و آب در خانه کم باشد، به همان اندازه هزینه‌های پرداختی برای قبوض آب و برق نیز کاهش خواهد یافت. نباید این مسئله را از یاد برد، درست است که شما با استفاده از گزینه سریع شستشوی لباس‌ها، می‌توانید خیلی زود از شر کوهی از لباس‌های کثیف خلاص شوید، ولی همواره این نگرانی وجود دارد که وقتی شما از گزینه سریع برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنید، لباس‌هایتان به خوبی تمیز نشوند و این نگرانی کاملا طبیعی بوده، چرا که اگر لباس‌تان، در حالت شستشوی سریع خوب تمیز نشود، علاوه بر زمان شما با هزینه مالی بیشتری نیز روبه‌رو خواهید شد.
۵ راز استفاده از گزینه شستشوی سریع ماشین لباسشویی
در هنگام استفاده از شستشوی سریع باید به این نکته توجه کرد که آیا لباس‌ها با این روش به خوبی تمیز می‌شوند یا نه؟ معمولا با یک نگاه ساده می‌توان به این نکته پی برد. البته لباس‌هایی که بر اثر چرک و گرد و خاک تغییر شکل داده باشند، حتما باید توسط شستشوی کامل ماشین لباسشوی شسته شوند وگرنه استفاده از روش شستشوی سریع، به هیچ عنوان تاثیر گذار و راضی کننده نخواهد بود. در ادامه این مطلب شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم تا با پیروی از آن‌ها بتوانید از ماشین لباسشویی نهایت استفاده را ببرید.
بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی که عمر آن را کوتاه می‌کند
نابودی میکروب‌ها و باکتری‌ها با استفاده از ماشین لباسشویی
برای اینکه بتوانید از شر میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری زای روی لباس خلاص شوید، باید دمای شستشوی ماشین لباسشویی را روی ۶۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. البته قبل از تنظیم ماشین لباسشویی دقت کنید که لباس‌های شما در چنین دمایی شکل و حالت اولیه خود را از دست نمی‌دهند. در چنین مواردی سعی کنید با خواندن برچسب لباس‌ها به ماهیت و دمای قابل تحمل آن‌ها پی ببرید و سپس اقدام به تنظیم ماشین لباسشویی کنید. به طور معمول برخی از لباس‌ها دمای بالاتر ۴۰ درجه سانتی گراد را نمی‌توانند تحمل کنند. در کل توصیه می‌شود؛ ملحفه‌ها، حوله‌ها و حتی روتختی‌ها را در دمای بالا، شستشو دهید تا از نابودی میکروب‌ها و باکتری‌ها روی آن‌ها مطمئن شوید. البته استفاده از برخی شوینده‌ها و سفید کننده‌ها برای نابودی انواع میکروارگانیسم‌های خطرناک در هنگام شستشو نیز توصیه می‌شود. استفاده از این روش به ویژه برای خانواده‌هایی که دارای افراد حساس با قدرت ایمنی کم همچون؛ کودکان و سالخورده‌ها هستند، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. چرا که افراد در چنین گروه سنی بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض انواع بیماری‌ها هستند و شما با شستشوی مناسب وسایل شخصی و آلوده کمک زیادی برای سالم ماندنشان می‌کنید.
۵ راز استفاده از گزینه شستشوی سریع ماشین لباسشویی
ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر داشته باشید
اگر شما از گزینه سریع برای شستشوی لباس‌ها و دیگر وسایل قابل شستشو استفاده می‌کنید؛ بهتر است، ماشین لباس‌شویی را تا نصفه پر کنید. البته در چنین شرایطی از نصف مواد شوینده نیز باید استفاده شود تا با انباشتگی مواد شوینده روی لباس‌ها روبرو نشوید.
بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی درباره شستشوی لباس با ماشین لباسشویی
خلاصی از شر بوی نامطبوع ماشین لباسشویی
جالب است که بدانید وقتی شما از دمای کم برای شستشوی لباس‌ها بهره می‌برید، این کار در دراز مدت می‌تواند باعث رشد انواع میکروارگانیسم‌ها در ماشین لباسشویی شود؛ چرا که وقتی این نوع موجودات در محیطی تکثیر یابند، بوی نامطبوعی از خود بر جا می‌گذارد با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که محیط مرطوب داخل ماشین لباسشویی می‌تواند محل رشد مناسبی برای انواع میکروب‌ها و باکتری‌های مضر باشد. از این رو بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی سعی کنید از شوینده‌های ضد میکروبی و ضد باکتریایی برای شستشو استفاده کنید تا با این روش باکتری و میکروب‌های باقی مانده در محیط داخلی ماشین لباسشوی نابود شوند. البته نباید از یاد برد که وجود آب در مخزن خروجی ماشین لباسشویی نیز می‌تواند بوی بسیار نامطبوعی را ایجاد کند. یکی دیگر از مکان‌هایی که ممکن است، باعث پخش شدن بوی نامطبوع در فضای اطراف ماشین لباسشویی شود؛ محفظه‌ها و حاشیه‌های رزین‌های آبندی است. معمولا در شیار رزین‌های ماشین لباسشویی آب جمع می‌شود، اگر این آب به خوبی خشک نشود، در دراز مدت باعث رشد هر چه بیشتر میکروارگانیسم‌ها شده و در نتیجه بوی نامطبوعی فضای ماشین لباسشویی را پر خواهد کرد. دقت داشته باشید پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی مخزن آب ته مانده، آن را خارج کنید و سپس با استفاده از یک پارچه نخی خشک محیط داخلی ماشین را که احساس می‌کنید خیس است را به خوبی پاک کنید. البته سعی کنید ۳ الی ۴ ساعت پس از استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید تا رطوبت داخلی آن به خوبی بر طرف شود.
۵ راز استفاده از گزینه شستشوی سریع ماشین لباسشویی
استفاده از مواد شوینده بیولوژیکی
شاید بهترین گزینه برای نابودی لکه‌ روی لباس‌ها استفاده از شوینده‌های بیولوژیکی آنزیم دار است. البته استفاده از شوینده‌های غیر بیولوژیکی و همچنین استفاده از انواع سفید کننده‌ها و ضد عفونی کننده‎ها نیز می‌توانند در لکه بری لباس‌ها موثر واقع شوند. همانطور که می‌دانید هر چقدر شما بیشتر از مواد شوینده شیمیایی برای شستشوی لباس‌ها بهره ببرید به همان اندازه بافت لباس‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد و این امر در دراز مدت می‌تواند تاثیرات منفی بر روی بافت لباس‌ها داشته باشد. یک مورد بسیار مهم درباره لباس‌های حساس و گران قیمت این است که هنگام شستشوی آنها، از یک شوینده بی ضرر و به صورت دستی استفاده کنید؛ چرا که در این چنین شرایطی آسیب کمتری به چنین لباس‌های حساس وارد می‌شود.
بیشتر بخوانید: با این روش‌ها ماشین لباسشویی‌ را جرم گیری کنید
استفاده از ماشین‌های لباسشویی کم مصرف
شاید در نگاه اول ماشین‌های لباسشویی عرضه شده در بازار فرق چندانی با هم نداشته باشند. دقت داشته باشید؛ در هنگام خرید ماشین‌های لباسشویی از کم مصرف بودن آن چه از لحاظ مصرف آب و چه از لحاظ مصرف برق مطمئن شوید. در ضمن ماشینی را خریداری کنید که بیشترین بازدهی و کمترین مصرف را داشته باشند. البته به طور طبیعی هر چقدر ماشین لباسشویی کارایی بیشتر و مصرف کمتری داشته باشد، قیمت آن نیز گران‌تر خواهد بود، اما اگر بخواهیم هزینه آب و برق را در چندین سال مقایسه کنیم، بی‌شک خرید ماشینی که کمترین مصرف را دارد به سود ما خواهد بود.
منبع: goodhousekeeping
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها