شریعتمداری: دولت در حال تهیه سند توسعه بخش تعاون است

کد خبر: 1016361

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سند توسعه بخش تعاون به صورت جدی در دولت در حال رسیدگی است تا دستگاه‌های اجرایی ماموریت‌های خود را در حوزه توسعه بخش تعاون انجام دهند.

خبرگزاری مهر: محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات این وزارتخانه برای توسعه بخش تعاون، گفت: تاسیس مراکز نوآوری برای حمایت از تعاونی‌های نوبنیاد در سطح کشور در دستور کار است که معمولا جوانان فرهیخته این مراکز را تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: همچنین تلاش شده تا با روش‌های جدید تامین مالی خرد به شکل تضمین شده و از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاونی در دستور کار قرار گیرد تا بتواند روند تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌هایی را که جوانان معمولا با آن به یک تولید اولیه‌ای می‌رسند، تسهیل کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: همچنین با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری‌های خرد تعاونی تلاش شده تا با جلب سرمایه‌های خرد، به شکل تضمین شده اصل سرمایه امکان تامین مالی برای فعالیت‌های تعاونی در کشور گسترش یابد.

شریعتمداری اظهار داشت: علاوه بر این منابع بانک توسعه تعاون و امکانات صندوق کارآفرینی امید با نرخ‌های ترجیحی در اختیار تعاونی‌هایی که در مناطق مرزی و محروم مشغول فعالیت هستند، قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین سند توسعه بخش تعاون که ۲۲ بند اساسی دارد، در دست رسیدگی جدی دولت است تا بر اساس آن دستگاه‌های اجرایی ماموریت‌های خود را در حوزه توسعه بخش تعاون انجام دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت