نگاه تحلیلگر/گفتگوی فردا با حسین سبحانی‌نیا

لاریجانی برای کاندیداتوری منتظر تغییر فضا است

کد خبر: 1109705

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر شرایط تغییر کند و در نگاه مردم نسبت به اینگونه شخصیت ها تغییری ایجاد شود، آن زمان چه برای مجلس و چه برای ریاست جمهوری، فکر نمی کنم آقای لاریجانی از حضور در این عرصه ها رویگردان باشد.

گروه سیاسی فردا: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رهبر معظم انقلاب منصوب شدند که در میان اسامی، نام علی لاریجانی دیده می شود. برخی معتقدند «علی لاریجانی وارد دوره جدیدی از سیاست ورزی شده است».

حسین سبحانی نیا در گفتگو با فردا درباره مدل جدید سیاست‌ورزی علی لاریجانی گفت: یکی از اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی آقای لاریجانی است. او به رغم آنکه نیروی سیاسی و اجرایی است همواره حتی در مجلس نگاهی فرهنگی به موضوعات و مسائل داشت که در قالب طرح یا لایحه در دستورکار قرار می گرفتند.

وی افزود: انتصاب آقای لاریجانی به عضویت شورای انقلاب فرهنگی هم به لحاظ سابقه مسئولیت او در وزارت ارشاد و صداوسیما است و هم به لحاظ شخصیت او است. گرچه امروز آقای لاریجانی رئیس مجلس نیست ولی در مقام استاد دانشگاه هم اکنون مشغول فعالیت است.

این فعال سیاسی اصولگرا که سال ها به عنوان عضو هیأت رئیسه مجلس در کنار علی لاریجانی حضور داشت، اظهار کرد: عضویت علی لاریجانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و فعالیت هایش در حوزه فرهنگی مانع آن نیست که اگر زمینه حضور و فعالیت او در عرصه اجرایی و سیاسی فراهم شود، او وارد این عرصه نشود.

وی ادامه داد: اگر شرایطی فراهم شود، فضای سیاسی کشور طوری رقم بخورد که مجدد رویکرد به این گونه شخصیت ها باشد حتما آقای لاریجانی ورود به حوزه اجرایی را جدی می گیرد. در واقع فعالیت های فرهنگی او به این معنا نیست که دیگر به کارهای اجرایی و سیاسی به طور مشخص مجلس و ریاست جمهوری بنای ورود ندارد. این ها بستگی به شرایط سیاسی کشور و رویکرد مردم به جریان ها و شخصیت های سیاسی دارد.

نماینده ادوار مجلس درباره احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی برای انتخابات مجلس آینده بیان کرد: هنوز تا پایان دوره یازدهم مجلس حدود 2 سال باقی مانده است. باید تا آن موقع شرایط را دید. اگر بخواهد انتخابات امروز برگزار شود، خیلی شرایط را برای ورود شخصیت هایی همچون آقای لاریجانی و جریان های همسو با این نوع تفکر مناسب نمی بینم.

وی افزود: البته تا 2 سال آینده زمان قابل توجهی است و باید دید نمایندگان این مجلس چگونه عمل می کنند و نگاه مردم به جریانات حاکم مثل دولت و مجلس چگونه خواهد بود؟ معتقدم نگاه مردم هنوز امیدوارانه است.

حسین سبحانی نیا گفت: در مجموع اینکه آقای لاریجانی برای انتخابات مجلس آینده یا ریاست جمهوری آینده کاندیدا خواهد شد یا خیر بستگی به شرایط آینده دارد و اگر شرایط همین باشد که الان است خیر بعید می دانم کاندیدا شود ولی اگر شرایط تغییر کند و در نگاه مردم نسبت به اینگونه شخصیت ها تغییری ایجاد شود، آن زمان چه برای مجلس و چه برای ریاست جمهوری، فکر نمی کنم آقای لاریجانی از حضور در این عرصه ها رویگردان باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید