ماجرای عجیب درختی که زنجیر شد + عکس

کد خبر: 1106582

تصویری از درختی که به دست سربازان انگلیسی در پاکستان زنجیر شد در رسانه ها دست به دست می شود.

به گزارش abunawaf؛  در منطقه «لندی کوتال» که اردوگاه ارتش پاکستان است، درختی وجود دارد  که روی آن نوشته شده : "من در بازداشت هستم".

درختی که زنجیر شد

براساس گزارش‌ها، داستان این درخت به سال ۱۸۹۸ برمی گردد زمانی که افسر انگلیسی جیمز اسکوید در حالی که تحت تأثیر نوشیدنی بوده، مشاهد کرد که درخت از جای خود حرکت می‌کند. در همین راستا این افسر به گروهی از سربازان دستور داد تا آن را دستگیر کنند. سربازان به دستور افسر عمل کرده و درخت را با زنجیری بستند که هنوز پس از گذشت  ۱۰۰ سال هنوز کسی نتوانسته  زنجیر را باز کند همچنین گفته می‌شود سربازان انگلیسی این درخت را به زنجیر کشیدند تا به مردم این پیام را بدهند که اگر عشیره‌ای جرأت کند در آن زمان علیه راج انگلیس اقدامی انجام دهد، سرنوشت آن‌ مانند درخت است.

درختی که زنجیر شد

مردم محلی این درخت را نمادی از قوانین ناعادلانه‌ای می‌دانند که استعمارگران انگلیسی در دوران استعمار برای مقابله با مخالفان و مردم وضع کردند. این قوانین به دولت اجازه می‌داد تا مجازات‌های دسته‌جمعی قبایل و خانواده‌هایی را که به مخالفان پیوسته‌اند، اجرا کند. عجیب این است که این قوانین هنوز در برخی از مناطق قبیله‌ای تحت اداره فدرال (FATA) در شمال غربی پاکستان به قوت خود باقی است./باشگاه خبرنگاران

درختی که زنجیر شد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها