قیمت روز دلار

کد خبر: 1129301

دلار در بازار آزاد اولین روز هفته را با حدود ۳۰۰تومان افزایش قیمت آغاز کرد و به ۲۶هزار و ۸۵۰تومان رسید.

قیمت دلار در بازار امروز | دلار گران شد | علت نوسان بازار ارز چیست؟

در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم، قیمت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شد که درادامه گزارش به بررسی قیمت دلار می پردازیم.

بازار ارز هفته‌های پرنوسانی را پشت سر می‌گذارد. از ابتدای هفته گذشته با انتشار برخی اخبار مبنی بر لغو برخی تحریم‌ها، بازار ارز حرکت نزولی خود را آغاز کرد و با شروع مذاکرات نیز به کانال ۲۶هزارتومان بازگشت و حتی به کف این کانال هم نزدیک شد. آخرین قیمتی که دلار آزاد هفته گذشته به خود دید ۲۶هزار و ۳۰۰تومان بود؛ البته دلار هرات تا میانه‌های کانال ۲۵هزارتومان نیز پایین آمد.

شب گذشته و با خبر شروع نزاع میان اوکراین و روسیه، بازارهای مختلف افزایش قیمت زیادی را تجربه کردند و امروز بازار ارز نیز از تاثیرات این اتفاق مستثنی نبود.

به این ترتیب دلار آزاد که صبح در محدوده قیمتی ۲۶هزار و ۶۷۰تومان معامله می‌شد، در این ساعت از معاملات با اندکی افزایش به قیمت ۲۶هزار و ۸۵۰تومان رسیده است. این در حالی است که در ابتدای معاملات امروز دلار با قیمت ۲۶هزار و ۶۷۰ تومان خرید و فروش می شد. 

دلار در صرافی‌های رسمی نیز امروز با حدود ۳۰۰تومان افزایش، در این ساعت در قیمت ۲۵هزار و ۳۶۹هزارتومان برای فروش و ۲۵هزار و ۸۸تومان برای خرید قیمت خورده است. قیمت دلار روز گذشته در صرافی‌ها، ۲۴هزار و ۷۷۰تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۴تومان برای فروش اعلام شده بود.

یورو نیز در صرافی‌های رسمی با قیمت ۲۸هزار و ۶۱۴تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۹۵۰تومان برای فروش معامله می‌شود. روز گذشته یورو در صرافی‌های رسمی، ۲۸هزار و ۴۲۲تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۷۸۱تومان برای فروش قیمت خورده بود.

صرافی ملی نیز قیمت دلار را ۲۵هزار و ۲۹۴تومان برای فروش و ۲۵هزار و ۴۲تومان برای خرید اعلام کرده است که نسبت به روز پنجشنبه افزایش ۵۰۰تومانی را نشان می‌دهد. در آخرین روز هفته قبل دلار در صرافی ملی، ۲۴هزار و ۷۲۲تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۴۷۶تومان برای خرید قیمت خورده بود. یورو نیز در تابلوی این صرافی با ۱۰۰تومان افزایش، ۲۸هزار و ۶۹۶تومان برای فروش  ۲۸هزار و ۴۱۱تومان برای خرید قیمت خورده است. درحالی که روز پنجشنبه قیمت این اسکناس در تابلوی صرافی ملی ۲۸هزار و ۵۹۲تومان برای فروش ۲۸هزار  ۳۰۷تومان برای خرید نمایان شده بود. درحالی که مذاکرات در جریان است در اولین روز از هفته، دلار آزاد بیشترین تاثیر را از افزایش قیمت شاخص‌های جهانی و همچنین اخبار سیاسی مربوط به اوکراین و روسیه گرفته است. حال باید دید معامله‌گران که انتظار دارند تا پیش از پایان سال و در همین دور از مذاکرات توافق حاصل شود، طی روزهای آینده دلار را در کانال ۲۶هزارتومان نگه می‌دارند یا دلار به کانال ۲۷هزارتومان باز خواهد گشت؟

طی یک هفته گذشته دلار در صرافی ها حدود دو درصد کاهش یافته است؛ چهارشنبه هفته گذشته دلار در صرافی های رسمی ۲۵۱۹۶ تومان قیمت خورده بود.

یورو نیز ۲۸هزار و ۳۲۷تومان برای خرید و ۲۸هزا رو ۶۲۷تومان برای فروش قیمت زده است. یورو روز گذشته در صرافی‌ها، ۲۸هزار و ۱۴۳تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۵۰۶تومان برای فروش قیمت خورده بود.

در صرافی ملی نیز دلار با حدود ۱۰۰تومان افزایش نسبت به روز گذشته قیمت خورده است. به این ترتیب، دلار ۲۴هزار و ۵۹۶تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۳۵۱تومان برای خرید قیمت خورده است. اما دلار رور گذشته در صرافی‌ها، ۲۴هزار و ۱۲۶ تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۳۶۸ تومان برای فروش اعلام شد.

یورو نیز در این صرافی، با قیمت ۲۸هزار و ۳۹۱تومان برای فروش و ۲۸هزار و ۱۰۸تومان برای خرید نمایان شده است که نسبت به دیروز حدود ۴۰۰تومان کاهش را نشان می‌دهد. این اسکناس روز گذشته در صرافی ملی، ۲۸هزار و ۸۴۳ تومان برای فروش و ۲۸هزار و ۵۵۶ تومان برای خرید تعیین شده بود.

مذاکرات وین در شرایطی برگزار می‌شود که بازارهای مختلف از جمله ارز چشم انتظار نتایج آن است و رکود امروز بازار گواه این است که معامله‌گران به دستیابی به یک توافق امیدوارند و منتظر ماندند تا پس از نتایج نهایی تصمیم خود را برای آینده اتخاذ کنند.

بنابر گفته فعالان بازار ارز، حجم معاملات به شدت کاهش یافته و ریسک معامله به ویژه برای خرید در این نقطه از بازار بالا است؛ چرا که با انتشار هر خبر مثبت از مذاکرات، شاهد ریزش بازار خواهیم بود. کمااینکه در ابتدای هفته دلار در واکنش به تعلیق بخشی از تحریم ها کاهش هزار تومانی را تجربه کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها