قیمت دلار در بازار امروز | دلار گران شد

کد خبر: 1129594

به دنبال انتشار اخباری ضدونقیض از روند مذاکرات، دلار آزاد افزایشی شد و به ۲۷هزار و ۳۰۰تومان رسید.


قیمت دلار در بازار امروز | دلار گران شد

در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم، قیمت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شد که درادامه گزارش به بررسی قیمت دلار می پردازیم.

در این ساعت از معاملات، دلار آزاد که روز گذشته در مسیر افزایشی خود برای لحظات کوتاهی وارد کانال ۲۷هزارتومان شده بود، معاملات را در قیمت ۲۷هزار و ۳۰۰تومان آغاز کرد.

این درحالیست که در آخرین معاملات روز گذشته، دلار آزاد ۲۶هزار و ۸۵۰تومان قیمت خورده بود اما در معاملات پشت خطی شب گذشته، به ۲۷هزار و ۲۰۰تومان نیز رسید.

کانون صرافان نیز، قیمت دلار را ۲۵هزار و ۱۴۶تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۴۴۸تومان برای فروش قیمت زده است؛ درحالی که در آخرین معاملات روز شنبه، دلار در صرافی‌ها با قیمت ۲۵هزار و ۷۱تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۳۶۷تومان برای فروش معامله می‌شد.

یورو نیز ۲۸هزار و ۷۶۴تومان برای خرید و ۲۹هزار و ۱۰۷تومان برای فروش قیمت خورده است.

روز گذشته یورو در صرافی‌های رسمی، با قیمت ۲۸هزار و ۶۶۲تومان برای خرید و ۲۹هزار و ۶۷تومان برای فروش معامله می‌شد.

در صرافی ملی نیز، دلار با قیمت ۲۵هزار و ۳۸۹تومان برای فروش و ۲۵هزار و ۱۳۷تومان برای خرید معامله می‌شود. درحالی که روز گذشته این اسکناس در صرافی ملی، ۲۵هزار و ۲۳۴تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۹۸۳تومان برای خرید قیمت خورده بود و ۱۵۰تومان افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

یورو نیز با ۱۰۰تومان افزایش قیمت، در صرافی ملی با قیمت ۲۸هزار و ۹۹۴تومان برای فروش و ۲۸هزار و ۷۰۵تومان برای خرید نمایان شده است. درحالی که روز گذشته با قیمت ۲۸هزار و ۸۹۴تومان برای فروش و ۲۸هزار و ۶۰۶تومان برای خرید قیمت معامله می‌شد.

نوسانات فعلی دلار، بیشتر تحت تاثیر اخبار مذاکرات و اظهارات ضدونقیضی است که از طرفین به گوش می‌رسد. از طرفی خبرنگاری از به بن بست رسیدن مذاکرات خبر داد اما خطیب‌زاده امروز گفت بن بستی در وین نیست، مذاکرات مانند قبل انجام می شود.

در این بین ایران گفته است اگر اروپا و آمریکا به چهارچوب برجام برگردند همین فردا اعلام می‌شود که توافق صورت گرفته اما برخی منابع می‌گویند آمریکا هم بر مواضع خود پافشاری می‌کند. همین موضوعات و بیم‌وامیدهایی که بر سر دستیابی به توافق وجود دارد باعث شده که دلار از امروز افزایشی شود و به کانال ۲۷هزارتومان بازگردد.

بازار ارز هفته‌های پرنوسانی را پشت سر می‌گذارد. از ابتدای هفته گذشته با انتشار برخی اخبار مبنی بر لغو برخی تحریم‌ها، بازار ارز حرکت نزولی خود را آغاز کرد و با شروع مذاکرات نیز به کانال ۲۶هزارتومان بازگشت و حتی به کف این کانال هم نزدیک شد. آخرین قیمتی که دلار آزاد هفته گذشته به خود دید ۲۶هزار و ۳۰۰تومان بود؛ البته دلار هرات تا میانه‌های کانال ۲۵هزارتومان نیز پایین آمد.

شب گذشته و با خبر شروع نزاع میان اوکراین و روسیه، بازارهای مختلف افزایش قیمت زیادی را تجربه کردند و امروز بازار ارز نیز از تاثیرات این اتفاق مستثنی نبود.

به این ترتیب دلار آزاد که صبح در محدوده قیمتی ۲۶هزار و ۶۷۰تومان معامله می‌شد، در این ساعت از معاملات با اندکی افزایش به قیمت ۲۶هزار و ۸۵۰تومان رسیده است. این در حالی است که در ابتدای معاملات امروز دلار با قیمت ۲۶هزار و ۶۷۰ تومان خرید و فروش می شد. 

دلار در صرافی‌های رسمی نیز امروز با حدود ۳۰۰تومان افزایش، در این ساعت در قیمت ۲۵هزار و ۳۶۹هزارتومان برای فروش و ۲۵هزار و ۸۸تومان برای خرید قیمت خورده است. قیمت دلار روز گذشته در صرافی‌ها، ۲۴هزار و ۷۷۰تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۴تومان برای فروش اعلام شده بود.

یورو نیز در صرافی‌های رسمی با قیمت ۲۸هزار و ۶۱۴تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۹۵۰تومان برای فروش معامله می‌شود. روز گذشته یورو در صرافی‌های رسمی، ۲۸هزار و ۴۲۲تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۷۸۱تومان برای فروش قیمت خورده بود.

صرافی ملی نیز قیمت دلار را ۲۵هزار و ۲۹۴تومان برای فروش و ۲۵هزار و ۴۲تومان برای خرید اعلام کرده است که نسبت به روز پنجشنبه افزایش ۵۰۰تومانی را نشان می‌دهد. در آخرین روز هفته قبل دلار در صرافی ملی، ۲۴هزار و ۷۲۲تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۴۷۶تومان برای خرید قیمت خورده بود. یورو نیز در تابلوی این صرافی با ۱۰۰تومان افزایش، ۲۸هزار و ۶۹۶تومان برای فروش  ۲۸هزار و ۴۱۱تومان برای خرید قیمت خورده است. درحالی که روز پنجشنبه قیمت این اسکناس در تابلوی صرافی ملی ۲۸هزار و ۵۹۲تومان برای فروش ۲۸هزار  ۳۰۷تومان برای خرید نمایان شده بود. درحالی که مذاکرات در جریان است در اولین روز از هفته، دلار آزاد بیشترین تاثیر را از افزایش قیمت شاخص‌های جهانی و همچنین اخبار سیاسی مربوط به اوکراین و روسیه گرفته است. حال باید دید معامله‌گران که انتظار دارند تا پیش از پایان سال و در همین دور از مذاکرات توافق حاصل شود، طی روزهای آینده دلار را در کانال ۲۶هزارتومان نگه می‌دارند یا دلار به کانال ۲۷هزارتومان باز خواهد گشت؟

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها