برای مهاجرت کاری به کانادا از کجا شروع کنیم؟

کد خبر: 1094868

بیکاری، درآمد پایین، نداشتن امنیت شغلی و دیگر مشکلات این چنینی عواملی هستند که افراد را به مهاجرت ترغیب می کنند. همیشه عده ی زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که برای زندگی بهتر قصد مهاجرت دارند.

آن ها با سودای یک شغل با درآمد خوب به دنبال مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری هستند. اما نمی دانند کدام کشور می تواند بهترین مقصد برای مهاجرت باشد.

این روزها در ایران نیز موضوع مهاجرت کاری طرفداران زیادی دارد، خصوصا مهاجرت به کانادا. این کشور دارای اقتصادی قدرتمند است به گونه ای که همواره نیازمند نیروی کار ماهر است.

1

مسلما تنها شرایط مساعد آب و هوایی و کیفیت زندگی بالا در کانادا، دلایل کافی برای مهاجرت به این کشور به شمار نمی آیند. الویت مهاجرین تامین رفاه نسبی و آرامش در کشور مقصد، یافتن کاری مناسب و داشتن درآمدی قابل قبول است؛ به طوری که تنها دغدغه مهاجر، دوری از وطن خود است.

این کشور هر ساله نیازمند تعداد زیادی نیروی متخصص جدید برای پر کردن مشاغل خود است که این موضوع فرصت های کاری بی شماری را در دسترس قرار می دهد.

در همین راستا کسانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا و کار کردن در این کشور را دارند، می توانند از این فرصت ها استفاده کرده و به راحتی برای اخذ ویزای و ثبت تقاضای کار اقدام کنند. می پرسید چطور؟ بسیار ساده است...

چگونه تقاضای کار خود را ثبت کنیم؟

در ادامه قصد داریم 10 مرحله مهم در پروسه ثبت تقاضای کار را توضیح دهیم، یعنی از ابتدای تصمیم گیری برای اخذ کار تا زمان ثبت تقاضا:

اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ کار را تهیه کنید

اگر در کانادا زندگی نمی کنید و به تازگی قصد مهاجرت به این کشور را دارید پس باید مراحل قانونی ورود به کانادا را طی کنید. زیرا طبیعی است پس از اینکه موفق شدید کار مورد نظرتان را پیدا کنید باید به کانادا سفر کنید. پس بهتر است باتوجه به قوانین موجود تمام اسناد و مدارک لازم برای اخذ ویزا و کار را آماده کنید.

 work permit دریافت کنید

در این مرحله باید در صورت نیاز  Work Permitیا همان مجوز کار در کانادا را دریافت کنید.  درضمن بد نیست بدانید افرادی مثل هنرمندان در حوزه های سینما و تئاتر، اعضای تیم های ورزشی، مقامات دولتی خارجی و... دیگر نیازی به اجازه کار نخواهند داشت!

شماره بیمه اجتماعی دریافت کنید

دولت کانادا برای افرادی که در کانادا زندگی می کنند، SIN Number یا همان شماره بیمه اجتماعی درنظر گرفته است. شما با دریافت این شماره از طریق دفاتر پستی کانادا می توانید از مزایای دولتی این کشور استفاده نمایید.

یک رزومه دقیق و حرفه ای آماده کنید

غیرممکن است بحث مهاجرت کاری به کانادا باشد و حرفی از رزومه یا CV و نیاز به داشتن آن به میان نیاید. Curriculum Vitaedh یا همان رزومه یکی از اصلی ترین مواردی است که برای ثبت تقاضای کار به آن نیاز دارید.

این رزومه می تواند شامل یک صفحه خلاصه از تجربیات و شرایط و مهارت های شما باشد که در آن جزئیات تحصیلات و تاریخ فارغ التحصیلی تان را به طور دقیق ذکر کردید.

در مورد شرکت ها و مشاغل مورد نیاز کانادا تحقیق کنید

در گام پنجم شما می بایست درمورد مشاغل کانادا، مهارت ها و تخصص های مورد نیاز در شرکت های این کشور، روزنامه ها و سایت های کاریابی تحقیق کنید.

حتی درصورتی که کمپانی را پیدا کردید که به دنبال تخصص و مهارت شماست می توانید به صفحه رسمی این کمپانی مراجعه فرمایید و وضعیت اشتغال آن را بررسی کنید. البته بدون شک برای این کار به کمک یک فرد حرفه ای و آگاه نیاز دارید که مشاوران یا وکلای مهاجرتی می توانند گزینه ی مناسبی باشند.

آگهی های استخدام را به طور دقیق تری بررسی کنید

فرض را براین می گیریم که در این مرحله شغل مورد نظرتان که متناسب با مهارت ها و میزان تحصیلاتتان است را پیدا کردید.

حال وقت آن رسیده تصمیم نهایی خود را برای اخذ شغل در سایت های معتبر کانادا مثل Job Bank بگیرید. لازم به ذکر است که این سایت یکی از معتبرترین سایت های کاریابی کانادایی می باشد که روزانه حتی تا ۲۰۰۰ آگهی استخدام جدید در آن قرار می گیرد.

2

بد نیست به آژانس های کاریابی مراجعه کنید!

آژانس های کاریابی خصوصی و دولتی بسیاری در کانادا وجود دارند که می توانید در این زمینه از آن ها کمک بگیرید.

اما اگر در این راه سردرگم می شوید و نمی دانید چطور این کار را انجام دهید، بهتر است بگوییم باز هم نقش موسسه های مهاجرتی مختلف در اینجا پررنگ می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مرحله از مهاجرت کاری به کانادا اینجا کلیک کنید.

درخواست کار را برای کارفرما ارسال کرده و اپلای کنید

در این بخش نوبت به نوشتن مهارت ها و توانمندی های تان برای کارفرما می رسد. شما باید یک یا دو پاراگرف  درباره خودتان نوشته و برای کارفرمای تان ارسال کرده و از آن ها بخواهید در صورت امکان اجازه کار به شما در شرکتشان را بدهند.

البته یادتان نرود که پیش از ارسال هرگونه نامه و اپلای درباره شرکت موردنظر تحقیق کرده باشید تا متوجه شوید که آن ها دقیقا به دنبال چه افراد و با چه مهارت هایی هستند.

برای مصاحبه شغلی به موقع آماده شوید

ممکن است لازم باشد برای مصاحبه شغلی حضوری با کارفرما دیدن کنید زیرا برخی از آن ها مایلند رو در رو با شما صحبت کنند. البته با توجه به شرایط حال حاضر و شیوع ویروس کرونا بیشتر این مصاحبه  ها به صورت آنلاین و از طریق اسکایپ انجام می شود.

همچنین سر وقت آماده شدن، داشتن اعتماد به نفس در طول مصاحبه، آمادگی لازم در پاسخ گویی به سوالات مربوط به تخصص و پوشیدن لباس های آراسته را فراموش نکنید چرا که این موارد تاثیر بسیار زیادی در جلب اعتماد کارفرما خواهد داشت.

منتظر پاسخ نتیجه کار و پیگیری تان باشید

زمانی که مصاحبه کاری تان به پایان می رسد حتما از طریق ایمیل از شرکت بابت وقتی که در اختیارتان گذاشته اند تشکر کنید و مرتبا نتیجه قبولی یا رد شدن تان را پیگیری کنید.

همانطور که متوجه شدید اخذ ویزای کاری کانادا و پیدا کردن یک شغل مناسب نیازمند صرف وقت و پیگیری آگاهانه است و بهتر است درصورتی که قصد کار در کانادا را دارید با دقت و اطلاع از قوانین مربوطه این مراحل را پشت سر بگذارید.

به طور کلی روند آماده سازی ویزای کار کانادا به نوع آن ویزا بستگی دارد که تفاوت زمانی آن بیشتر در بخش تایید اعتبار مدارک و یا درخواست برای مدارک و گواهینامه های بیشتر و تکمیلی می باشد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها