خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن/ وام مسکن ۸۰۰ میلیون تومان می شود؟

کد خبر: 1207542

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سقف تسهیلات ساخت مسکن در کلانشهرها ۶۰۰ میلیون و وام مسکن روستایی هم ۲۰۰ میلیون است که پیگیری می‌کنیم تا افزایش پیدا کند.

خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن/ وام مسکن ۸۰۰ میلیون تومان می شود؟

کمال علیپور درباره وضعیت بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ اعتبارات خوبی برای بخش عمران در نظر گرفته شده، اما مهم این است که این اعتبارات تحقق پیدا کند و تخصیص یابد. بودجه عمرانی در لایحه دولت افزایشی قابل توجه داشته و به رقم حدود ۳۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده و نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۱ رشد بیش از ۳۰ درصدی را داشته است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آینده هیچ تغییری در بحث تسهیلات مسکن نشده است، گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات ساخت مسکن در کلانشهرها و مراکز استان‌ها ۶۰۰ میلیون تومان است که ما در مجلس پیگیر هستیم ۸۰۰ میلیون تومان شود و وام مسکن روستایی هم ۲۰۰ میلیون تومان است که در آن هم تغییری ایجاد نشده است و باید افزایش یابد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه دولت این است که بانک‌ها را در بودجه موظف کند بخشی از تسهیلات خود یعنی حدود ۱۴ درصد تسهیلاتشان را به مسکن اختصاص دهند که متأسفانه سال گذشته این اتفاق نیفتاد و به جز بانک مسکن که جزو وظایف قانونی‌اش بود، مابقی بانک‌ها آن طور که باید و شاید تسهیلات مسکن ندادند. لزوم اختصاص چند درصد از تسهیلات بانک‌ها به مسکن در بودجه سال آینده به عنوان تکلیف بانک‌ها آمده است که اهمیت زیادی دارد.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای رفع مشکل مسکن دولت باید زمین‌های ارزان قیمت را در اختیار انبوه‌سازان قرار دهد که این موضوع در قانون جهش تولید مسکن آمده اما عملیاتی نشده است که لازم است اجرا شود. یکی از نقاط مثبت بودجه سال آینده آن است که انبوه‌سازان مسکن از پرداخت مالیات معاف شدند، البته باید این موضوع در صحن مجلس هم بررسی و تصویب شود./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها