حسینی: بسیاری از معادلات دنیا در حال تغییر است

کد خبر: 1240812

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم با تورم ۶۰ درصد حاکم در کشور، کار خود را آغاز کرد اما اکنون شاهد کاهش محسوسی در این رابطه هستیم.

حسینی: بسیاری از معادلات دنیا در حال تغییر است

سید محمد حسینی سخنران پیش خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه کرج با بیان اینکهدولت با احصای نیازها تلاش مضاعفی را معطوف کرده تا عملکرد ملموسی را برای مردم رقم بزند، افزود: دولت مردمی سیزدهم از زمان استقرار تاکنون کارنامه قابل دفاعی داشته و این روند ادامه دارد.

وی ادامه داد: این دولت در سیاست‌های خارجی و مسائل داخلی بویژه اقتصادی، برنامه‌های مؤثری ارائه داده و گام‌های بلندی برای ارتقا و تکمیل زیرساخت‌های کشور برداشته است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های جدی کشور بخصوص در فصول گرم سال، آبرسانی به نقاط مختلف بوده و اغلب استان‌ها با این چالش مواجه بوده اند که اکنون بدرستی در حال مدیریت است.

معاون رئیس جمهور گفت: تکمیل پروژه‌های بزرگ راه و آزادراهی در کشور نیز از جمله موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در حوزه برق و تأمین انرژی کشور حدود ۶ هزار مگاوات برق به شبکه البرز افزوده شد تا بخش بزرگی از مشکلات این حوزه نیز برطرف شود.

حسینی گفت: دولت در جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ضروری همچون بیمارستان‌ها با همت بالایی وارد عمل شد و همچنین بیش از ۵ هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه فعال با حل موانع به چرخه تولید بازگشتند.

وی افزود: اکنون با افزایش تولید و رونق واحدهای تولیدی و صنعتی، درخواست‌های صاحبان صنایع برای جذب نیروی کار افزایش یافته و بسیاری از شهرک‌های صنعتی به شدت متقاضی نیروی کار هستند.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم با تورم ۶۰ درصد حاکم در کشور، کار خود را آغاز کرد ولی اکنون شاهد کاهش محسوسی در این رابطه هستیم و دولت همچنان در تلاش است.

وی افزود: روابط خارجی در حال توسعه است و با کشورهای همسایه و آمریکای لاتین و همچنین عضو شانگهای ارتباط مؤثر برقرار شده و اخیراً نیز در بحث پیوستن ایران به قدرت‌های نوظهور اقتصادی وارد شده است.

حسینی گفت: بسیاری از معادلات دنیا در حال تغییر است و شاهد کاهش قدرت آمریکا و اروپا هستیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها