برنامه‌ریزی بری ساخت قطعه سوم آزادراه تهران- شمال

کد خبر: 1254301

رییس پیشین بنیاد مستضعفان گفت: برنامه ساخت قطعه سوم آزادراه تهران- شمال در دولت در حال برنامه ریزی است و با همت رییس جدید این بنیاد، امکان آغاز عملیات اجرایی آن وجود دارد.

برنامه‌ریزی بری ساخت قطعه سوم آزادراه تهران- شمال

 آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم وجدید بنیاد مستضعغان پیش از ظهر امروز با حضور مقامات لشکری و کشوری برگزار شد. «پرویز فتاح» رییس پیشین بنیاد مستضعفان در این مراسم گفت: افتخار ۵۲ ماه خدمت را در بنیاد داشتم و امیدوارم آنچه در این مدت آموختم را بتوانم در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به کار گیرم.

وی ضمن قدردانی از روسای پیشین بنیاد مستضعفان که در جلسه حضور داشتند، گفت: از کارگران و کارکنان بنیاد نیز قدردانم. هر چند که آمار رشد اقتصادی مطابق اهداف من نبود، اما کم فروشی نکردیم و از ارزش‌های اخلاقی، اعتقادی و انقلابی کوتاه نیامدیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه‌داد: دعای کارگران و محرومان پای کار ما بوده است و از بدو ورود در بنیاد خادم زائران پیاده روی اربعین شدیم. در دوران کرونا به اکثر اقشار آسیب پذیر کمک کردیم و اجابت دعای بیماران، بنیاد را متعالی کرد.

فتاح به کمک‌های مالی بنیاد مستضعفان به بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها با اجازه بود. در دوران کرونا، تورم و حذف ارز ترجیحی توانستیم تاب بیاوریم و با در نظر گرفتن واقعیت‌ها، تولید را افزایش دادیم.

رییس پیشین بنیاد مستضعفان بیان‌داشت: تلاش کردیم نگاه و رویکرد مردم را به بنیاد مستضعفان تغییر دهیم و تا حدی موفق شدیم. بزرگترین دستاورد ما این است که نگاه مردم به بنیاد مستضعفان را تغییر دهیم و این هدف با شعار برای خدمت برای مردم قابل رسیدن است.

وی از تلاش برای پرداخت بدهی‌های ارزی و ریالی بنیاد به بانک‌ها خبر داد و اظهار داشت: بدهی مالی نداریم و اکثر طرح‌های نیمه تمام را با تعهد به طرح‌های گذشته به سرانجام رساندیم. همه تعهدات گذشته را تعهد خود فرض کردیم و ساختمان‌های بدون سند را سنددار کردیم و طرح‌های عمرانی نیمه کاره را به مرحله بهره برداری و تولید رساندیم.

فتاح اضافه‌کرد: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را به کار بردیم و در دولت جدید ۲۲ نفر از نیروهای خود را به دولت دادیم و نیروهای جوان را به عنوان جایگزین آنان به کار گرفتیم.

به گفته وی، بنیاد مستضعفان در این دوره توجه به محرومیت زدایی را از طریق گروه‌های جهادی در دستور کار خود قرار داد و وزن عمده بودجه بنیاد برای محرومیت زدایی قرار گرفت. در حوزه مسکن هم به کمک بنیاد مسکن شتافتیم و در نهایت عرضه سهام برخی شرکت‌ها در بورس با بهبود وضعیت بورس آغاز خواهد شد تا مردم سهام‌دار شوند.

رییس پیشین بنیاد مستضعفان همچنین با تشریح گزارشی از مجموعه ساخت راه و آزادراه در چهار سال اخیر، گفت: ساخت قطعه سوم آزادراه تهران- شمال در دولت است و با همت رییس جدید بنیاد مستضعفان عملیات ساخت این قطعه آغاز می‌شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها