جدیدترین قیمت تخم مرغ | هرکیلو تخم مرغ چند؟

کد خبر: 1254783

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با اعلام قیمت هر کیلو تخم مرغ گفت: با ورود مرغ‌های جوان به چرخه تولید، پیش بینی می‌شود که تولید تخم مرغ تا پایان سال با رشد ۱۰ درصدی به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

جدیدترین قیمت تخم مرغ | هرکیلو تخم مرغ چند؟

ناصر نبی پور افزود: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ تا ۴۸ هزارتومان است که کماکان با نرخ منطقی و واقعی خود اختلاف دارد.

او با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، اضافه کرد: تولید ماهانه تخم مرغ به حدود ۱۱۰ هزارتن رسیده است که با احتساب سرانه مصرف ۱۴ کیلو به ازای هرنفر، حداقل ۲۰۰ هزارتن مازاد تولید داریم که به شرط عدم محدودیت‌های خلق الساعه امکان این میزان صادرات وجود دارد.

نبی پور ادامه داد: امسال بر آورد می‌شود که تا پایان سال تولید تخم مرغ ناشی از ورود مرغ های جوان با رشد ۱۰۰ هزارتنی معادل ۱۰درصد نسبت به سال قبل به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران افزود: تاکنون گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در واحدهای مرغداری صنعتی نداشتیم.

او با بیان اینکه صادرات تخم مرغ کماکان در حال انجام است، گفت: بعد از لغو ممنوعیت، صادرات به طور محدود به افغانستان، عراق و ترکیه انجام می‌شود.

نبی پور بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نرخ منطقی هرکیلو تخم مرغ ۵۷ هزارتومان است که انتظار می‌رود مسئولان وزارت جهاد هرچه سریع‌تر نرخ را در راستای کاهش زیان مرغداران اصلاح کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها