آغاز ثبت نام وام ۵۱۰ میلیاردی کم بهره | چه کسانی مشمول این وام شگفت انگیز شدند؟

کد خبر: 1280882

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: موسسان هنرستان‌های غیردولتی می‌توانند ۵۱۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره دریافت کنند.

آغاز ثبت نام وام ۵۱۰ میلیاردی کم بهره | چه کسانی مشمول این وام شگفت انگیز شدند؟

احمد محمودزاده  درباره اعطای وام ۵۱۰ میلیارد تومانی به عنوان کمک‌ هزینه تأسیس هنرستان‌های غیردولتی اظهار داشت: هر مدرسه غیردولتی برای حدود ۲۰ نفر اشتغال‌زایی دارد و از سوی دیگر دانش‌آموزانی در هنرستان‌ها تربیت می‌شوند که در آینده برای کشور اشتغال ایجاد می‌کنند بنابراین مقرر شد تا به هنرستان‌ها نیز وام پرداخت شود.

وی با تاکید براینکه موسسان مدارس غیردولتی که تمایل به دریافت وام دارند باید به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند، افزود: این تسهیلات از محل وام تبصره ۱۸ صنعت و معدن به صنوف پرداخت می‌شود.

    تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، به منظور حمایت از تولید و اشتغال پایدار و رشد تولید ملی از طرق مختلف از جمله افزایش سرمایه‌گذاری، ارتقای بهره‌وری، تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه‌تمام و احیای واحدهای تولیدی راکد، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی موجود، استفاده از ظرفیت‌های خالی بنگاههای تولیدی و تکمیل زنجیره ارزش تولید، منابع مالی موضوع این تبصره با تأکید بر یکپارچه‌سازی حمایت‌های دولت و بسط عدالت سرزمینی در راستای رشد و پیشرفت استان‌های کشور با اولویت طرح‌های تولید دانش بنیان و پیشران، تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

تحصیل ۱۴ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی درباره افزایش سهم مدارس غیردولتی در طول سال‌های اخیر و اینکه اکنون چند درصد آموزش غیردولتی است، افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه باید ۱۶ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کردند اما این رقم اکنون حدود ۱۴ درصد است همچنین ۲۱۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند که ۱۱۰ هزار نفر در دوره ابتدایی هستند.

به گفته محمودزاده، در اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین به موضوع تقویت مدارس غیردولتی اشاره شده است؛ به‌ عنوان مثال در بند ۹ سند تحول بنیادین آمده است: «تقویت و گسترش مدارس غیردولتی با اصلاح و بازنگری قوانین و مقررات»، همچنین در بند ۲۱ هم «تقویت مشارکت عمومی در آموزش و پرورش با حفظ کارکرد نظارتی از طریق تسهیل تأسیس مدارس غیردولتی» ذکر شده است.

وی یادآورشد: مجری قانون هستیم و البته در توسعه مدارس غیردولتی به رویکرد نظام هم توجه داریم بنابراین توسعه را به سمت هنرستان‌ها و مدارس غیردولتی وابسته بردیم.

به گزارش ایرنا، به گفته وزیر آموزش و پرورش توسعه و تجهیز هنرستان‌ها در اولویت قرار دارد و اکنون ۳۹.۸ درصد دانش‌آموزان به هنرستان‌ها رفته‌اند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها