ارتش رژیم صهیونیستی در مرز غزه به حالت آماده‌باش در آمد

کد خبر: 1201237

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از آماده‌باش گسترده ارتش این رژیم در مرز با منطقه غزه خبر دادند.

 ارتش رژیم صهیونیستی در مرز غزه به حالت آماده‌باش در آمد

وبسایت صهیونیستی «واللا» امشب (پنج‌شنبه) از آماده‌باش گسترده ارتش این رژیم در نزدیکی مرز غزه در پی تجمع گروهی از فلسطینی‌ها در نزدیکی مرز خبر داد.

به نوشته وبگاه دنیا الوطن، اعلام آماده باش پس از آن انجام شد که گروهی از فلسطینی‌ها در نزدیکی مرز سرزمین اشغالی تجمع کرده و اقدام به آتش زدن تایر و سر دادن شعار در محکومیت جنایت امروز در اردوگاه «جنین» کردند. هزاران فلسطینی نیز بعد از نماز مغرب در مناطق مختلف غزه به خیابان‌ها آمده و با نیروهای مقاومت در اردوگاه جنین اعلام همبستگی کردند.

به نوشته وبگاه واللا، تمامی مناطق فلسطینی در پی یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و شهادت ۹ فلسطینی همچون بشکه باروت شده است و این شرایط به تنش در کرانه باختری که از ماهها پیش تشدید یافته خواهد افزود، به طوریکه فرماندهان نظامی و امنیتی اسرائیل به مقامات تل آویو در خصوص کنترل کرانه باختری هشدار داده‌اند.

طبق این گزارش، همزمان مقامات صهیونیستی احتمال شلیک موشک و راکت از غزه را می‌دهند و سامانه‌های پدافند هوایی «گنبد آهنین» را به حالت آماده‌باش در آورده‌اند.

نظامیان صهیونیست در حالی در نزدیکی مرز غزه به حالت آماده‌باش در آمده‌اند که امروز در غزه و کرانه باختری عزای عمومی اعلام شده است. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای، در پایگاه خبری خود نوشت: پاسخ به این جنایت، در راه است و در حد و اندازه آن خواهد بود؛ زیرا اگر رژیم صهیونیستی نیش و دندان نشان می‌دهد و بر جنایات خود در جنین می‌افزاید، خود را به سمت جنگ و شکست سوق می‌دهد».

این جنبش با بیان اینکه تجاوز رژیم صهیونیستی با گلوله، بسته انفجاری و هدف قرار گرفتن سربازان و تجهیزات نظامی آن پاسخ داده خواهد شد، خاطر نشان کرد، صهیونیستها صبح امروز بخشی از قدرت مقاومت یکپارچه را مشاهده کردند.

همزمان کمیته «پیگیری نیروهای ملی و اسلامی» در غزه نیز در بیانیه‌ای عزای عمومی اعلام کرد و گفت که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند و همچنین از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست تا با حمایت از مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهند.

از سوی دیگر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز اعلام کرد که این نهاد فلسطینی هر گونه همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را ملغی اعلام می‌کند. مسأله‌ای که حتی نگرانی

صبح امروز، نظامیان تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین در مجاورت شهر جنین در شمال کرانه باختری یورش بردند که با مقاومت رزمندگان فلسطینی مواجه شدند.

خبرنگار نظامی شبکه صهیونیستی «کان» اعلام کرد که عملیاتی غیرعادی در جنین در جریان است و نیروهای شاباک مستقیما آن را هدایت می‌کنند.

برخی منابع صهیونیستی نیز ادعا کردند که هدف از عملیات گسترده امروز در جنین، دستگیری یکی از اعضای برجسته جنبش جهاد اسلامی است و  این عملیات پس از آن صورت گرفت که اطلاعات دقیقی در خصوص قصد مقاومت فلسطین برای انجام یک عملیات بسیار بزرگ در فلسطین اشغالی به دست شاباک رسید.‌‌

سپس اعلام شد که هدف از جنایت امروز صهیونیست‌ها در جنین، بازداشت یا ترور سه تن از رهبران جنبش جهاد اسلامی بود که در نهایت به شهادت ۹ فلسطینی و مجروحیت ۲۰ نفر به پایان رسید و صهیونیست‌ها عقب‌نشینی کردند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها