وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به اوکراین می رود

کد خبر: 1204657

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در روزهای آتی به اوکراین سفر خواهد کرد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به اوکراین می رود

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در روزهای آتی به اوکراین سفر خواهد کرد.

به نقل از اسپوتنیک، «مایکل برادسکی»، سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که «الی کوهن»، وزیر امور خارجه این رژیم طی روزهای آینده قرار است اولین سفر رسمی خود را به اوکراین آغاز کند.

گفته شده در این سفر وزیر خارجه تل آویو قرار است درباره کمک‌های بشردوستانه به کیف با مقام‌های اوکراینی گفتگو کند.

سفیر رژیم صهیونیستی در این ارتباط گفته است: «مطمئن هستم که اولین سفر وزیر اسرائیل پس از جنگ اوکراین به کیف فرصت‌ها و مسیرهای جدیدی را برای همکاری ما باز خواهد کرد.»

رسانه‌ها در ژانویه گزارش داده بودند که «دیمیترو کولبا»، وزیرخارجه اوکراین، طی یک گفتگوی دوجانبه از کوهن برای بازدید از کیف دعوت کرده بود و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز این دعوت را پذیرفته بود.

برخی منابع گفته‌اند که انتظار می‌رود در سفر کوهن به کیف علاوه بر موضوع کمک‌های بشردوستانه، همچنین مسئله چگونگی تداوم تقابل تل آویو با ایران نیز با مقامات اوکراینی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

پیشتر گزارش شده بود که اوکراین از تل آویو خواسته است تا علناً و به صورت رسمی عملیات نظامی روسیه در اوکراین را محکوم و از تمامیت ارضی اوکراین حمایت کند.

در همین ارتباط نیز روزنامه تایمز اسرائیل با استناد به گزارشی از سایت خبری واللا نوشت که طرح این خواسته‌ها توسط اوکراین پیش از سفر برنامه ریزی شده الی کوهن، وزیر امور خارجه تل آویو به کیف مطرح شده است.

در این گزارش به نقل از مقامات دو طرف آمده است که اوکراین همچنین از تل آویو خواسته است تا وام ۵۰۰ میلیون دلاری را به دولت کیف بدهد و درمان «صدها سرباز و غیرنظامی مجروح» را برعهده بگیرد.

به نظر می‌رسد که کوهن بالاترین مقام رژیم صهیونیستی است که از زمان آغاز جنگ در اوکراین به کیف سفر می‌کند.

همزمان روز یکشنبه هفته گذشته، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی، عنوان کرده بود: من امکان تجهیز اوکراین به سامانه گنبد آهنین را بررسی خواهم کرد. وی افزود: البته پیش از آن پیامدهای سیاسی و نظامی احتمالی این اقدام را بررسی می‌کنم، چون می‌خواهم قدرت روابط اسرائیل و روسیه را حفظ کنم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با این حال تاکید کرد که نمی‌تواند تضمین کند که چنین اتفاقی رخ دهد.

وی گفت: ما سیاست‌ها و منافع خود در منطقه را بررسی خواهیم کرد و شاید کمک مان به اوکراین در زمینه‌هایی دیگر باشد. نتانیاهو اظهار داشت: برای این منظور ما باید مسائل دیگری از جمله فعالیت و همکاری نزدیک اوکراین با نیروی هوایی اسرائیل را هم در نظر بگیریم و ما به هیچ وجه به دنبال تقابل نظامی با روسیه نیستیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها