رژیم صهیونیستی ایران را متهم کرد!

کد خبر: 1205702

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با ابراز خشم از اخراج نماینده این رژیم از نشست سران اتحادیه آفریقا، در فرافکنی آشکار ایران را متهم کرد.

رژیم صهیونیستی ایران را متهم کرد!

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با ابراز خشم از اخراج نماینده این رژیم از نشست سران اتحادیه آفریقا، در فرافکنی آشکار ایران را متهم کرد.

به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به اخراج نماینده این رژیم از نشست سران اتحادیه آفریقا مدعی شد «اقدامات جدی در پاسخ به اخراج نماینده اسرائیل از نشست سران اتحادیه آفریقا، انجام خواهد شد.»

این وزارت‌خانه رژیم صهیونیستی با ابراز خشم و فرافکنی آشکار، کشورهای اتحادیه آفریقا را «گروگانی» توصیف کرد که «تسلیم کشورهای تندرو مانند الجزایر و آفریقای جنوبی شده‌اند و این دو کشور هم تحت تأثیر نفرت ایرانی هستند.»

رسانه‌های اسرئیل ساعاتی پیش اعلام کردند امروز شنبه اعضای هئیت رژیم صهیونیستی که برای شرکت در نشست اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر به شهر آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی رفته بودند، با هدایت نیروهای امنیتی از سالن این نشست اخراج شدند.

وب‌سایت «هاآرتصِ» رژیم صهیونیستی، اخراج صهیونیست‌ها از این نشست را «اقدامی غیرمعمول در نشست‌های بین‌المللی» توصیف کرد. هیئت رژیم صهیونیستی به هاآرتص گفته‌اند که کشورهای آفریقای جنوبی و الجزایر باعث شدند که آنها از این نشست اخراج شوند.

رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در سال ۲۰۲۱ به صورت یک‌جانبه رژیم صهیونیستی را به عنوان عضو ناظر این اتحادیه معرفی کرد؛ این اقدام موجب اعتراض شدید کشورهای آفریقایی از جمله الجزایر قرار گرفت.

در پی اعتراض کشورهای آفریقایی، اتحادیه آفریقا پارسال عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر را به حالت تعلیق درآورد و آن را به بررسی‌های بیشتر ارجاع داد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها