سفر 2 روزه «هرتزوگ» به جمهوری آذربایجان

کد خبر: 1223872

منابع خبری صهیونیستی گزارش کردند که رئیس این رژیم در سفری 2 روزه به «باکو» با مقامات ارشد جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

 سفر 2 روزه «هرتزوگ» به جمهوری آذربایجان

منابع خبری صهیونیستی گزارش کردند که رئیس این رژیم در سفری 2 روزه به «باکو» با مقامات ارشد جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

منابع خبری صهیونیستی روز یکشنبه گزارش کردند که رئیس این رژیم در روزهای آتی به «باکو» پایتخت جمهوری آذربایجان سفر می‌کند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست» «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با هدف تقویت روابط با جمهوری آذربایجان به باکو سفر می‌کند. وی در این دیدار ۲ روزه با «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.  

«موشه آربل» وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی، هرتزوگ را در سفر به باکو همراهی خواهد کرد. وی همچنین با اعضای جامعه یهودی مقیم جمهوری آذربایجان دیدار خواهند کرد.

رئیس رژیم  صهیونیستی چندی قبل از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بابت افتتاح سفارت باکو در فلسطین اشغالی تشکر کرد. هرتزوگ» به علی اف به دلیل تصمیم وی در افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل تبریک گفت.

رژیم اسرائیل و جمهوری و آذربایجان روابط نظامی نزدیک دارند. تل آویو پهپادهایی را در اختیار باکو قرار داد که در جنگ سال ۲۰۲۰ با ارمنستان مورد استفاده قرار گرفتند. «موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم» (سیپری) اخیرا در گزارشی اعلام کرد که ۶۹ درصد از واردات تسلیحاتی جمهوری آذربایجان در سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۲۰ از رژیم اسرائیل بوده است. حدود ۴۰ درصد نفت وارداتی به رژیم اسرائیل  نیزاز جمهوری آذربایجان وارد می‌شود.

در حالیکه گمانه‌زنی‌هایی از اقدامات تل آویو در خاک جمهوری آذربایجان علیه ایران صورت گرفته، اما باکو در روزهای گذشته اعلام کرد که به رژیم اسرائیل اجازه حمله از خاکش به ایران را نخواهد داد.

«فاریز رضایف» معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در مصاحبه با رسانه‌های صهیونیستی گفت: «باکو در مناقشات دیگر کشورها مداخله نمی‌کند، بنابراین به اسرائیل اجازه حمله از خاکش به ایران را نخواهد داد.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها