امحای بسته ای میوه اهدایی علی اف به رئیس رژیم صهیونیستی از ترس ترور +عکس

کد خبر: 1226674

رژیم صهیونیستی ده‌ها بسته میوه و محصولات کشاورزی اهدایی «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان را که در جریان سفر گذشته «اسحاق هرتزوگ»، رئیس اسرائیل به باکو به وی اهدا شده بود را امحا کرد.

امحای بسته ای میوه اهدایی علی اف به رئیس رژیم صهیونیستی از ترس ترور +عکس

وزارت کشاورزی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ده ها بسته میوه و محصولات کشاورزی اهدایی «الهام علی اف»، رئیس جمهور آذربایجان در جریان سفر هفته گذشته «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی به باکو را امحا کرده است.

باکو این میوه ها را پس از اتمام سفر 2 روزه هرتزوگ به آذربایجان به رئیس رژیم صهیونیستی تقدیم کرده بود.

هدایای فوق شامل ده ها بسته انواع بهترین میوه های تولید شده در آذربایجان، همچون سیب، خیار، هلو، لیمو، آلو و دیگر محصولات کشاورزی بود. با این حال بخش بازرسی وزارت کشاورزی اسرائیل، وزارت امور خارجه و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) دستور امحای کلیه محصولات فوق را پس از ورود به سرزمین های اشغالی صادر کرد.

110

111

مقامات صهیونیستی در توجیه این اقدام خود ازبین بردن میوه های اهدایی از سوی الهام علی اف را اقدامی در راستای دستورالعمل های وزارت کشاورزی این رژیم عنوان کرده اند. با این حال برخی رسانه ها مدعی شده اند که امحای هدایای رئیس جمهور آذربایجان براساس دستورالعمل های امنیتی شین بت با هدف پیشگیری از ترور بیولوژیکی رئیس اسرائیل صورت پذیرفته است.

112

1402032116124055427751923

بنابر اظهارات برخی منابع در هیئت اعزامی رژیم صهیونیستی به باکو، میزبان آذربایجانی در جریان این دیدار هدایای بسیاری از جمله فرش، ظروف صنایع دستی و تعدادی یادبود را به رئیس اسرائیل و همسرش اهدا کرده بودند اما در آخرین لحظات قبل از پرواز هواپیمای رئیس اسرائیل به سوی سرزمین های اشغالی، هیئت اسرائیلی با محموله دیگری از هدایای ارسالی از سوی علی اف، رئیس جمهور آذربایجان غافگیر شد.

همین مسئله شک و حساسیت نیروهای حفاظت رئیس رژیم صهیونیستی را برانگیخت تا در نتیجه آن کلیه میوه ها و محصولات کشاورزی اهدایی علی اف پس از بازگشت هیئت اسرائیلی به سرزمین های اشغالی امحا شوند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها