عطوان: نابودی اسرائیل نزدیکتر از چیزی است که تصور می‌شود

کد خبر: 1235718

یک تحلیلگر برجسته عرب با اشاره به توسعه چشمگیر قدرت مقاومت در داخل و خارج فلسطین اشغالی تاکید کرد که همه شواهد حاکی از نابودی سریع اسرائیل بوده و فروپاشی این رژیم از درون، بسیار زودتر از آنچه برخی تصور می‌کنند، رخ خواهد داد.

عطوان: نابودی اسرائیل نزدیکتر از چیزی است که تصور می‌شود

یک تحلیلگر برجسته عرب با اشاره به توسعه چشمگیر قدرت مقاومت در داخل و خارج فلسطین اشغالی تاکید کرد که همه شواهد حاکی از نابودی سریع اسرائیل بوده و فروپاشی این رژیم از درون، بسیار زودتر از آنچه برخی تصور می‌کنند، رخ خواهد داد.

در پی تشدید اعتراضات صهیونیست‌ها علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و کابینه افراطی وی به‌دلیل تصمیم برای تصویب طرح موسوم به «اصلاحات قضایی» هشدارهای زیادی از سوی مراکز امنیتی و مطالعاتی این رژیم درباره پیامدهای این وضعیت بر ساختار کلی جامعه صهیونیستی مطرح شده و بسیاری معتقد هستند این روند، فروپاشیِ اسرائیل را از درون تسریع می‌کند؛ به ویژه اینکه رژیم صهیونیستی هم‌زمان با گرفتاری در این بحران بزرگ داخلی مجبور است با تهدیدات خارجی نیز دست و پنجه نرم کند. از همه مهمتر رنگ و بوی دومین انتفاضه مسلحانه فلسطین از کرانه باختری بیش از هر زمانی احساس می‌شود و گروه‌های نوظهور مقاومت در این منطقه خواب از چشمان صهیونیست‌ها ربوده اند.

در همین زمینه «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته فلسطینی و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم در یادداشتی به شرایط داخلی نابسامان رژیم اشغالگر اشاره و اعلام کرد، ما به عنوان قربانیان جنایات و کشتارهای اسرائیل طی 75 سال گذشته حق داریم که با شادی، وضعیت فروپاشی سریع پروژه نژادپرستانه صهیونیسم را تماشا کنیم. اما ما به عنوان مردم عرب و مسلمان وظیفه داریم که اجازه ندهیم صهیونیست‌ها از این وضعیت نجات یابند و بنابراین باید فشارهای خود را برای فروپاشی سریع رژیم اشغالگر ادامه دهیم.

راست افراطی‌ها در حال نابود کردن اسرائیل هستند

عطوان افزود، چپ‌گرایان سکولار اشکنازی کسانی بودند که موجودیت رژیم صهیونیستی را بنا کردند و پایه‌های تاسیس این رژیم جعلی در منطقه عربی مبتنی بر راهی بود که اشغالگران فرانسوی و انگلیسی برای صهیونیست‌ها هموار کرده بودند. اما اکنون می‌بینیم که راست‌افراطی‌های سفاردیم به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر درحال نابودی اسرائیل هستند.

در ادامه این یادداشت آمده است، کابینه نتانیاهو با تحمیل اصلاحات قضایی بر کنست، اولین گلوله را برای نابودی اسرائیل و برافروختن شعله آتش جنگ داخلی این رژیم شلیک کرد. این آغاز تجزیه ارتش رژیم صهیونیستی است که «دیوید بن گوریون»، موسس این رژیم می‌خواست نقطه اتحاد آوارگان یهودی -از شرق تا غرب-مذهبی تا سکولار و چپ‌گرایان تا راست‌گرایان باشد. اما آنچه که اکنون اتفاق می‌افتد کاملا برعکس چیزی است که بن گوریون می‌خواست و می‌بینیم چیزی که باطل بنا کرد در نهایت نابودشدنی است.

ارتش پرمدعای صهیونیستی در تامین امنیت شهرک‌نشینان درمانده شده است

بر اساس این گزارش، فاجعه‌ای که این روزها بر سر رژیم صهیونیستی آمده، مانع همه تلاش‌های این رژیم برای جلوگیری از ادامه ضربه‌ها و آسیب‌ها یا حتی کاهش آنها می‌شود؛ زیرا شاهد تعمیق شکاف میان صهیونیست‌ها هستیم.اکنون می‌بینیم ارتش اسرائیل که ادعای شکست‌ناپذیری داشت، از تامین امنیت شهرک‌نشینان صهیونیست عاجز مانده است؛ نه به این دلیل که دیگر مجهز به سلاح‌های مدرن نیست، بلکه به این علت که مقاومت قوی‌تر و بااراده‌تر شده و رزمندگان فلسطینی آماده هرگونه فداکاری هستند.

عبدالباری عطوان گفت، اعتراضاتی که علیه تغییرات قضایی نتانیاهو و کابینه و وزرای فاشیست آن از جمله ایتمار بن گویر و بتزالل اسموتریچ در فلسطین اشغالی به راه افتاده، نابودی اسرائیل را تسریع خواهد کرد و پیشگویی‌ها را درباره اینکه اسرائیل هشتادسالگی خود را نخواهد دید و از درون فرومی‌پاشد، عملی می‌کند. در زمانی که مقاومت فلسطین از درون درحال رشد و توسعه بوده و گردان‌های مقاومت سطح عملیات‌های نظامی خود را بالا برده‌اند، همچنین زمانی که رزمندگان مقاومت فلسطین، رژیم اشغالگر را در جنین شکست و نظامیان صهیونیست را در کمتر از 48 ساعت فراری می‌دهند، بدانید که نابودی اسرائیل نزدیک است.

نابودی اسرائیل نزدیکتر از چیزی است که تصور می‌شود

این تحلیلگر فلسطینی افزود، همچنین زمانی که شاهد تنش‌ها در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان هستیم و نیروهای ویژه «رضوان» حزب‌الله، رژیم صهیونیستی را در سیطره بر شمال مزارع اشغالی شبعا به چالش می‌کشند، جوانان لبنانی دوربین‌های نظارتی اسرائیل را برمی‌چینند، حزب‌الله مانوری برای آزادسازی الجلیل برگزاری می‌کند و ارتش اسرائیل از پاسخ به مقاومت خودداری می‌کند، همه این‌ها بدان معناست که فروپاشی رژیم صهیونیستی نزدیکتر از هر زمانی است و این اتفاق خیلی سریعتر از آنچه تصور می‌شود رخ خواهد داد.

در ادامه این مقاله آمده است، اساتید علوم سیاسی به ما آموخته‌اند که اعتبار هر دولتی به امنیت، ثبات، شکوفایی اقتصادی، وحدت ملت و برتری ارتش آن بستگی دارد و همه این عناصر باید کنار هم باشد. اما امروز می‌بینیم که رژیم صهیونیستی فاقد این عناصر است؛ به طوری که امنیت در فلسطین اشغالی دیگر وجود ندارد، هیچ ثباتی میان صهیونیست‌ها دیده نمی‌شود، ارتش اسرائیل تجزیه شده و وحدت صهیونیست‌ها در مسیر فرسایش قرار دارد، وضعیت اقتصادی رژیم صهیونیستی رو به وخامت رفته و ارزش شِکِل (واحد پول رژیم اشغالگر) همچنان در مسیر نزولی بوده و بازار بورس آن از هم پاشیده است. واقعا بیشتر از این چه می‌خواهیم که نشان دهنده نابودی اسرائیل باشد؟

شرط‌بندی سازشکاران روی قدرت رژیم اشغالگر شکست خورد

این تحلیلگر فلسطینی تصریح کرد، اما ما به عنوان مردم عرب و مسلمان در برابر آنچه در سرزمین‌های اشغالی رخ می‌دهد چه باید بکنیم؟ پاسخ به این سوال دو بخش دارد. بخش اول آن است که موقتا به عنوان ناظر ساکت بمانیم و هیچگونه اقدام سیاسی یا نظامی که ممکن است صهیونیست‌ها را هرچند به شکل موقت متحد کند و بهانه‌ای برای آغاز ماجراجویی ارتش اسرائیل باشد، انجام ندهیم. اما بخش دوم آن است که یک برنامه راهبردی منظم و بررسی شده برای ضد حمله به دشمن طراحی کنیم و شاید این برنامه، تقویت مقاومت اسلامی در خارج از فلسطین باشد.

عطوان ادامه داد، ما در اینجا درباره گردان‌های حزب‌الله صحبت می‌کنیم و امیدی به ارتش‌های رسمی عربی و فرماندهان آنها که اغلب فاسد هستند و حاکمان عربی که با رژیم اشغالگر همدستی می‌کنند و این رژیم روی حمایت آنها حساب می‌کند، نداریم. به زودی در روزهای آینده، جهالت و بی‌سوادی و اشتباه محاسباتی این حکام عرب آشکار می‌گردد و مشخص می‌شود که آنها شایستگی رهبری ندارند. آرزوی ما این بود که فلسطین یک رهبری قوی و منسجم و با اراده داشته باشد که به اصول ملی فلسطین پایبند است. هرچند فلسطین از داشتن چنین رهبری محروم است اما مقاومت و گردان‌های جنین، عرین الاسود، نابلس، الاقصی، القسام و سرایا القدس و ... عدم وجود این رهبری شایسته برای فلسطین را جبران می‌کنند.

در پایان این یادداشت تاکید شده است، در پایان خدا را شکر می‌کنیم که دروغ بودن دموکراسی رژیم اشغالگر در منطقه برملا شد و شرط‌بندیِ سازشکاران روی قدرت و ثبات و حمایت‌های رژیم صهیونیستی شکست خورد و آینده پر از غافلگیری‌ها و شگفتی‌ها خواهد بود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها