نتانیاهو: نظامیان ما از حومه‌های شهر غزه عبور کرده‌اند

کد خبر: 1253864

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه مدعی شد نظامیان این رژیم از حومه‌های شهر غزه عبور کرده‌اند.

 نتانیاهو: نظامیان ما از حومه‌های شهر غزه عبور کرده‌اند

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه مدعی شد نظامیان این رژیم از حومه‌های شهر غزه عبور کرده‌اند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «ما در اوج نبرد هستیم. پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و از حومه شهر غزه عبور کرده‌ایم. داریم پیشروی می‌کنیم.»

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد نظامیان این رژیم شهر غزه را «محاصره کرده‌اند.» هرزی هالوی گفت: «ما یک مرحله مهم دیگر در این جنگ پیش رفته‌ایم. نیروهای ما در قلب غزه شمالی هستند و در حال عملیات در شهر غزه هستند.»

وی اضافه کرد: «نیروهای ما در حال نبرد در یک منطقه شهری متراکم و پیچیده هستند که نیازمند توانمندی‌های رزمی حرفه‌ای و شجاعت است.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از اظهاراتش به هزینه‌های سنگین جنگ در غزه و همچنین تلفات نظامیان صهیونیستی اعتراف کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «متأسفانه در میان نیروهایمان تلفات داریم اما مصمم هستیم به اهداف جنگ دست پیدا کنیم. ما این جنگ را تا زمانی که به پیروزی دست پیدا کنیم ادامه خواهیم داد.»

نتانیاهو علاوه بر این تصریح کرد: «جنگ هزینه‌های اقتصادی دارد و من از تلاش‌های وزارت اقتصاد تقدیر می‌کنم.»

جنبش مقاومت حماس، از روز شنبه ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) عملیات «طوفان الاقصی» را علیه رژیم صهیونیستی آغاز کرد که تا به امروز ادامه دارد.

در مقابل  رژیم صهیونیستی حمله همه‌جانبه‌ای را علیه نوار غزه آغاز کرد و همزمان برای مهار مقاومت در کرانه باختری، بر شدت یورش‌های خود علیه شهرهای این منطقه افزود و علاوه بر به شهادت رساندن شماری از جوانان کرانه باختری، صدها نفر از آن‌ها را به اسارت گرفت.

 شبکه المیادین لبنان، امروز (پنجشنبه، ۲ نوامبر) در بیست‌وهفتمین روز عملیات طوفان‌الاقصی، به نقل از یک منبع آگاه در مقاومت فلسطین در غزه جدیدترین اوضاع میدانی و رویارویی زمینی مقاومت با سربازان اشغالگر که تاکنون موفقیت‌آمیز بوده را تشریح کرده است.

این منبع آگاه مقاومت فلسطین افزود: «حرکت نیروهای اسرائیلی در شمال غزه، حکایت از تلاش‌های متعدد برای پیشروی در زمین در چند محور است. اشغالگران در حال پیشروی از سمت شهرک سدیروت هستند و سعی دارند بیت حانون را از ورودی جنوبی آن محاصره کنند و آن را از مناطق شمال نوار جدا کنند. جبهه زمینی در شمال غرب نوار غزه به شدت داغ است. اشغالگران همچنین تلاش دارند تا به سوی مناطق شمالی از اردوگاه "الشاطئ" در منطقه الکرامه پیشروی کنند».

وی افزود: اما ما تاکید می‌کنیم که مقاومت تا به این لحظه، مانع پیشروی نظامیان صهیونیست در تمامی محورها شده است. نیروهای اشغالگر تلاش کردند تا در امتداد جاده دریایی مشرف به اردوگاه الشاطئ پیشروی کرده‌اند زیرا سمت راست و عقب خود را ایمن کرده‌اند و به همین دلیل فرصت مانور در این بخش را دارند. مقاومت نیز از این نقشه و مانورهای اسرائیل آگاه شد و نیروهای خود را برای مقابله با نیروهای اشغالگر بسیج کرد. درگیری نیروهای مقاومت با سربازان اشغالگر در نزدیکی این جاده حیاتی، خسارات زیادی به اشغالگران وارد کرد».

رسانه‌های صهیونیستی، عصر امروز اعلام کردند که «شلومی حبکه» فرمانده گردان ۵۳ لشکر باراک که یکی از فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود در حمله زمینی در شمال نوار غزه کشته شده است.

وی ساعاتی قبل از کشته شدن به دست نیروهای مقاومت، خطاب به صهیونیست‌ها آنها را به اتحاد فراخوانده بود و گفته بود که گردان ۵۳ از لشکر باراک با تمام قدرت و تانک‌های تجهیزات نظامی تلاش خواهد کرد تا در نوار غزه پیشروی کند و ضربه سختی به مقاومت وارد کند.

وی تاکید کرد که اشغالگران تا به این لحظه از هرگونه پیشروی به سوی خیابان هشتم درمانده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها