تردید جمهوری‌خواهان در پیروزی بایدن در انتخابات 2024

کد خبر: 1267035

نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواه برای انتخابات 2024 آمریکا در مورد این موضوع که جو بایدن بتواند به صورت قانونی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو پیروز شود، تردید دارند.

تردید جمهوری‌خواهان در پیروزی بایدن در انتخابات 2024

سه نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه آمریکا برای ریاست‌جمهوری این کشور عنوان کرده‌اند مطمئن نیستند در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۴، نتایج انتخابات را قطعی بپذیرند.  

به گزارش «ان‌بی‌سی نیوز» از هر سه نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا،«نیکی هیلی»،«ران‌دیسانتیس»، «ویواک راماسوامی» برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 این کشور در باب پیروزی احتمالی بایدن در ماه نوامبر سوال پرسیده شد که آیا آنها این پیروزی را می‌پذیرند.  هر یک از سه نامزد پاسخ‌های متفاوت اما نزدیک به یکدیگر را در این رابطه مطرح کردند.

از بین سه نامزد عنوان شده، دی‌سانتیس و راماسوامی بی‌میلی بیشتری را از خود برای پذیرش آسان این احتمال که بایدن بتواند به یک پیروزی مشروع در انتخابات دست‌ پیدا کند را از خود نشان دادند. طبق گزارش ان‌بی‌سی نیوز حتی جمهوری‌خواهانی که اعتقاد ترامپ به پیروزی‌اش در سال ۲۰۲۰ را نمی‌پذیرند هم این موضوع را می‌دانند که بسیاری از رای‌دهندگان این حزب دیگر به سیستم اعتماد کامل را ندارند.

دی‌سانتیس در پاسخ به این سوال عنوان کرده است:  اگر پیروزی بایدن در انتخابات کاملا شفاف باشد، آن را می‌پذیرد با این حال وی احتمال تقلب را هم مطرح کرد. وی در این رابطه گفته است: مشخص نیست دموکرات‌ها چه چیزی برای انتخابات در آستین دارند و اگر تقلبی در انتخابات وجود داشته باشد، من سکوت نمی‌کنم.

راماسوامی به طور مشابه نگرانی‌های دیگری را در این رابطه مطرح کرده است. وی در گفتگو با خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز گفته است: اگر انتخابات از طریق یک سیستم انتخاباتی آزاد و منصفانه برگزار شود، بدیهی است که من نتایج را می‌پذیرم اما باید به شما این را هم بگویم که ما به یک روند انتخاباتی قابل اعتماد نیاز داریم.

در این میان نظر«نیکی هیلی» کاملا متفاوت از دو نامزد دیگر بود. وی با قطعیت عنوان کرد که نتایج را می‌پذیرد و افزود: من فرض می‌کنم که انتخاباتی عادلانه، قوی و مردمی داشته باشیم که می‌توان به آن افتخار کرد. با این حال هیلی به این موضوع نیز اشاره کرد که چند ایالت در آمریکا اقدامات لازم را برای حفاظت از یکپارچگی انتخابات انجام نمی‌دهند.

پیشتر نیز «دونالد ترامپ»در گفتگویی با سی‌ان‌ان عنوان کرده بود، نتایج انتخابات را در صورت پیروزی بایدن می‌پذیرد اما یک بند «اگر» هم به آن اضافه کرده بود. ترامپ گفته بود اگر فکر کنم که انتخابات صادقانه برگزار شده است، قطعا نتایج آن را می‌پذیرم.

ترامپ از همین حالا، فرضیه احتمال تقلب در انتخابات را مطرح کرده است. حتی کمپین انتخاباتی وی دیسانتیس را به تلاش برای تقلب در انتخابات متهم کرده است. دی‌سانتیس در این گفتگو عنوان کرده است که شک دارد ترامپ در صورت شکست در انتخابات نتیجه انتخابات را بپذیرد و عنوان کرده اگر ترامپ در انتخابات پیروز نشود، همان رویه قبل در ماجرای انتخابات ۲۰۲۰ را دوباره از سر می‌گیرد.

 نامه رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به بایدن

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور برای ارائه سخنرانی سالانه «وضعیت کشور» در تاریخ 7 مارس دعوت کرد و او هم این دعوت را پذیرفت.

نامه رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به بایدن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از «جو بایدن» رئیس‌جمهور این کشور دعوت کرده تا پیش از نشست مشترک کنگره در تاریخ ۷ مارس، سخنرانی سالانه خود را در مورد «وضعیت کشور» ارائه کند.

به گزارش «ان‌بی‌سی نیوز»، بایدن پس از دریافت نامه جانسون آن را در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) منتشر کرد و در پاسخ به نامه مذکور و خطاب به مایک جانسون نوشت: مشتاقانه منتظر آن روز هستم جناب آقای رئیس.

قرار است سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا دو روز پس از رای‌‌گیری‌های مربوط به انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری آمریکا برگزار شود؛ زمانی که بیش از ۱۲ ایالت در جریان رقابت میان نامزدهای حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در این ایالت‌ها رای خواهند داد.

سخنرانی وضعیت کشور فرصتی را برای رئیس‌جمهور آمریکا فراهم می‌آورد تا به طور مستقیم با مردم آمریکا صحبت کند. از این نظر سخنرانی مذکور می‌تواند فرصت خوبی برای بایدن جهت بالا بردن میزان محبوبیت خود در بین مردم آمریکا باشد، چرا که طبق نتایج نظرسنجی‌های مذکور، شدت نارضایتی مردم آمریکا از بایدن رو به افزایش است و وی اکنون تحت تاثیر موضوعات مختلفی مانند وضعیت اقتصادی آمریکا، جنگ غزه و سیاست‌های مهاجرتی‌اش جایگاه مطلوبی در بررسی‌های انجام گرفته ندارد.

این سومین سخنرانی «وضعیت کشور» بایدن خواهد بود که فرصتی برای تشریح دیدگاهش در بحبوحه مبارزات انتخاباتی در آمریکا هم فراهم می‌آورد. سال گذشته نطق بایدن در جریان سخنرانی سالانه هشتمین سخنرانی طولانی در مورد وضعیت آمریکا طی ۶۰ سال اخیر عنوان شد. /فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد