طرح استیضاح نتانیاهو کلید خورد

کد خبر: 1270256

حزب کار رژیم صهیونیستی از ارائه طرح استیضاح نخست‌وزیر این رژیم به پارلمان طی امروز (دوشنبه) خبر داد.

طرح استیضاح نتانیاهو کلید خورد

به نقل از سمانیوز، حزب کار رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امروز طرحی را برای استیضاح و پس گرفته شدن رأی اعتماد از کابینه بنیامین نتانیاهو به کنست (پارلمان این رژیم) به دلیل شکست در مقابل مقاومت ارائه می‌دهد.

در این باره، رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی گفت: اگر برای بازگرداندن افراد ربوده شده (اسرای صهیونیست) توقف جنگ ضروری باشد، در انجام آن تردید نخواهیم کرد.

پیشتر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از حزب کار رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود "از همه فراکسیون‌های کِنست می‌خواهیم که به سلب اعتماد از بدترین کابینه تاریخ اسرائیل رای دهند."

حزب کار رژیم صهیونیستی همچنین در بیانیه خود تاکید کرده بود: "اسرائیل نیاز به تغییر دارد".

پیش از این نیز شماری از سران اپوزیسیون نسبت به ناتوانی کابینه رژیم صهیونیستی برای بازگرداندن اسیران صهیونیست و پیروزی در برابر جنبش حماس، کابینه نتانیاهو را آماج انتقادهای شدید قرار داده بودند.

در همین راستا و به دنبال تشدید اختلافات بین مقامات صهیونیست درباره مدیریت پیامدهای جنگ علیه غزه و ناکامی در دستیابی به اهداف تعیین شده، یائیر لاپید رئیس اپوزیسیون این رژیم اخیرا با تأکید بر اینکه کابینه این رژیم صلاحیت مدیریت جنگ را ندارد، تصریح کرد: نتانیاهو صلاحیت ریاست کابینه و نخست وزیری را ندارد.

یائیر لاپید افزود: بنی گانتس، گادی آیزنکوت و گدعون ساعر باید از کابینه جنگ نتانیاهو خارج شوند؛ زیرا این کابینه صلاحیت مدیریت جنگ و نتانیاهو صلاحیت نخست وزیری و ریاست کابینه را ندارد.

نخست وزیر سابق این رژیم تأکید کرد: سال ۲۰۲۴ کاملاً متفاوت خواهد بود، کسی که ما را چند دسته کرد و فاجعه به بار آورد، در سمتش باقی نخواهد ماند. افراط گرایان به خانه‌های خود باز خواهند گشت و نتانیاهو نیز به خانه‌اش باز خواهد گشت، از نو آغاز می‌کنیم.

لاپید همچنین گفت: ما باید از میان ویرانی که کابینه در سال ۲۰۲۳ رقم زد و اصلاح بزرگ در کابینه که در سال ۲۰۲۴ اتفاق می‌افتد، یکی را انتخاب کنیم، من می‌دانم «اسرائیلی‌ها» چه انتخابی خواهند کرد و شما هم می‌دانید.

وی پیشتر نیز در واکنش به حمله اعضای کابینه «بنیامین نتانیاهو» به ارتش این رژیم، خواستار انحلال کابینه شده بود.

براساس آخرین نظرسنجی ها، ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شکست خواهد خورد و ائتلاف اپوزیسیون آرای لازم را کسب خواهد کرد. این نظرسنجی ها شانس بنی گانتس وزیر جنگ سابق و عضو کنونی کابینه جنگ را برای تصدی پست نخست وزیری بالا دانسته است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها