اذعان دوباره نتانیاهو به اختلاف با آمریکا

کد خبر: 1272844

درپی انتقاد وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از رئیس جمهور آمریکا، نخست‌وزیر این رژیم نیز به وجود اختلافات میان واشنگتن و تل‌آویو اذعان کرد.

اذعان دوباره نتانیاهو به اختلاف با آمریکا

درپی انتقاد وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از رئیس جمهور آمریکا، نخست‌وزیر این رژیم نیز به وجود اختلافات میان واشنگتن و تل‌آویو اذعان کرد.

به گزارش شبکه الجزیره، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات برخی مقامات رژیم صهیونیستی درباره مهار «ایتامار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی این رژیم گفت: من برای مدیریت روابط خود با آمریکا نیازی به کمک ندارم.

نتانیاهو افزود: ما از حمایت دولت آمریکا به رهبری جو بایدن قدردانی می‌کنیم و این بدان معنا نیست که ما هیچ اختلافاتی نداریم.

پیشتر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با این ادعا که دولت کنونی آمریکا به دنبال کمک های بشردوستانه به مردم غزه است، گفت که اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهور این کشور بود، شرایط کاملا متفاوت و بهتر بود.

ایتامار بن گویر در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» افزود: «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به جای حمایت کامل از ما، دنبال ارائه کمک‌های بشردوستانه و ارسال سوخت به مردم غزه است و اگر ترامپ به جای وی در قدرت بود، رفتار آمریکا در این ارتباط کاملا فرق می‌کرد.

بنیامین نتانیاهو در بخش دیگری از اظهاراتش با تکرار توهم نابودی جنبش حماس ادامه داد: ما قبل از رسیدن به همه اهداف خود ازجمله؛ از بین بردن حماس و بازگرداندن گروگان‌ها (اسرای صهیونیست در غزه) به جنگ پایان نخواهیم داد.

نتانیاهو همچنین ادعاهای بی‌پایه و اساس خود علیه آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) را تکرار کرد و مدعی شد: آنروا بخشی از مشکل است، نه راه حل و زمان آن رسیده است که آن را با یک نهاد دیگر جایگزین کنیم.

به گزارش ایرنا، دولت دموکرات بایدن از ابتدای روی کار آمدن کابینه راست‌گرای نتانیاهو، درباره حضور صهیونیست های تندرو در این کابینه هشدار داد و خواهان اخراج آنها از کابینه شد.

بایدن و بسیاری از متحدان تل آویو در کشورهای غربی معتقدند که حضور تندروها در کابینه رژیم صهیونیستی موجب گرایش بیشتر جوانان فلسطینی به مقاومت و در نتیجه تسریع در فروپاشی این رژیم می شود.

مقامات دولت بایدن از ابتدای جنگ غزه نیز ضمن حمایت تمام‌ عیار از رژیم صهیونیستی، همواره بر پرهیز از تندروی علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید کردند، زیرا نگران شکل گیری انتفاضه جدیدی در سرزمین های اشغالی هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها