ادعای نتانیاهو برای لغو سفر هیئت اسرائیلی به واشنگتن

کد خبر: 1282091

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد هدفش از لغو سفر هیئتی از سوی این رژیم به واشنگتن جهت گفتگو درباره حمله زمینی ارتش این رژیم به شهر رفح، این است که جنبش حماس روی فشارهای بین‌المللی حساب باز نکند.

ادعای نتانیاهو برای لغو سفر هیئت اسرائیلی به واشنگتن

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد هدفش از لغو سفر هیئتی از سوی این رژیم به واشنگتن جهت گفتگو درباره حمله زمینی ارتش این رژیم به شهر رفح، این است که جنبش حماس روی فشارهای بین‌المللی حساب باز نکند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه گفت تصمیم وی برای اعزام نکردن هیأت به واشنگتن پیامی از سوی او به جنبش حماس است مبنی بر اینکه نباید بر اهرم فشار بین‌المللی تکیه کند.

روزنامه رای الیوم نوشت یک هیئت صهیونیستی قرار بود هفته جاری برای گفتگو با مقامات آمریکایی در مورد عملیات نظامی زمینی که تل آویو قصد دارد در شهر رفح در جنوب نوار غزه انجام دهد، عازم واشنگتن شود اما نتانیاهو در اعتراض به عدم مخالفت ایالات متحده با قطعنامه‌ای که شورای امنیت درباره آتش‌بس در نوار غزه در ماه رمضان صادر کرد، این سفر را لغو کرد.

در همین راستا، نتانیاهو در دیدار با سناتور آمریکایی «ریک اسکات» در مقر کابینه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی گفت: من فکر می‌کنم موضع آمریکا در شورای امنیت (دادن رای به قطعنامه) حرکت خیلی خوبی نبود. بدترین چیز این است که این اقدام، حماس را تشویق کرد که موضعی سخت بگیرد و بر فشارهای بین المللی تکیه کند، با این باور که فشارهای بین‌المللی اسرائیل را از نابودی حماس و آزادی گروگان‌ها باز می دارد.

براساس بیانیه‌ای که از سوی دفتر نتانیاهو منتشر شد، وی ادعا کرد: تصمیمی که من برای عدم اعزام هیئت به واشنگتن در نتیجه قطعنامه شورای امنیت گرفتم، پیامی به حماس بود مبنی بر اینکه نباید به این فشارها تکیه کند. این فشارها سودی نخواهد داشت.

تصمیم برای اعزام هیئتی از تل آویو به ایالات متحده برای گفتگو در مورد طرح عملیات رفح پس از تماس تلفنی میان نتانیاهو و «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در 18 مارس گرفته شد.

این اولین تماس میان نتانیاهو و بایدن پس از بیش از یک ماه قطع ارتباط مستقیم میان آن دو بود. واشنگتن و تل‌آویو درباره نحوه مدیریت جنگ غزه توسط کابینه نتانیاهو و عدم کاهش تلفات غیرنظامیان باهم اختلاف نظر دارند.

از سوی دیگر، روزنامه عبری «اسرائیل هیوم» امروز گزارش داد که دولت آمریکا با رژیم صهیونیستی تماس گرفته و خواسته است برای تعیین تاریخ جدید برای اعزام هیئت به واشنگتن هماهنگی کند.

نتانیاهو نیز از تمایل خود برای انجام این هماهنگی خبر داده است و طبق گفته مقامات آمریکایی و صهیونیستی، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هفته آینده این هیئت را برای گفت‌وگو در مورد عملیات رفح به واشنگتن می‌فرستد.

با تصمیم رژیم صهیونیستی برای حمله زمین  به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه که ۱.۴ میلیون آواره فلسطینی به آن پناه برده‌اند، هشدارهای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره عواقب این حمله افزایش یافته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از 7 اکتبر 2023 جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته است که بر اثر آن، ده‌ها هزار فلسطینی شهید و زخمی شده‌اند و اکثر آنها کودک و زن هستند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها