اعتراف انگلیس به همکاری با اسرائیل علیه تهران

کد خبر: 1285412

نخست وزیر انگلیس امروز به خبرنگاران گفت که جت‌های نظامی این کشور تعدادی از پهپادهای ایران را رهگیری کرده است.

 اعتراف انگلیس به همکاری با اسرائیل علیه تهران

نخست وزیر انگلیس امروز به خبرنگاران گفت که جت‌های نظامی این کشور تعدادی از پهپادهای ایران را رهگیری کرده است.

ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که جت‌های نظامی انگلیس پهپادهایی را که ایران در اقدام تنبیهی علیه اسرائیل پرتاب کرده بود، رهگیری کرده است.

سوناک گفت: «می‌توانم تایید کنم که هواپیماهای ما تعدادی پهپاد ایران را سرنگون کردند.»

وی همچنین گفت که انگلیس در کنار امنیت اسرائیل و منطقه ایستاده است. وی گفت: «آنچه اکنون به آن نیاز داریم این است.»

پیشتر نیز شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی از مشارکت جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی در رهگیری پهپادهای ایرانی در آسمان اردن و سوریه خبر داد.

حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی نیمه‌شب گذشته صورت گرفت.

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به‌همراه 6 نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

در این عملیات، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

تصاویر اصابت پی‌درپی و دقیق موشک‌های بالستیک به اهداف خود و اذعان رسانه‌های اسرائیلی به انهدام پایگاه هوایی این رژیم در صحرای نقب بیانگر توانمندی تجهیزاتی و تاکتیکی ایران و ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با آنان است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها