واکنش سردار رادان به توطئه‌های فرهنگی دشمن/نگران نیستیم

کد خبر: 1226032

فرمانده انتظامی کشور با اشاره به برنامه‌های دشمن برای ایجاد چالش‌های فرهنگی در کشور، افزود: جنگ به صورت های مختلف علیه کشور ما ادامه دارد اما ما رزمنده پای کار برای حفظ کشور زیاد داریم به همین دلیل نگران نیستیم.

 واکنش سردار رادان به توطئه‌های فرهنگی دشمن/نگران نیستیم

سردار احمدرضا رادان در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی مازندران در ساری با ابراز خرسندی از حضور در این استان،گفت: دیار علویان، دیار سرسبز توام با لطف و صفاست، مردم مهربان، مهمان نواز و البته مجاهد و مبارزی که در جوانی پای به جبهه گذاشتند تا ثابت کنند که شاگردان امام و رزمندگان دلیری هستند که اجازه دست درازی به کشور را به هیچ قدرت و سلطه ای نخواهند داد.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: مردم این دیار در زمان جنگ علاوه بر این که پای به میدان رزم در جبهه های غرب و جنوب گذاشتند در منطقه خودشان هم با خصم منافق درگیر شدند و مقتدرانه درس عبرتی دادند به منافقینی که انتظار داشتند شهرهای این استان را یکی پس از دیگری فتح کنند .

سردار رادان با اشاره به حوادث خردادماه و دستاوردهای آن در حفظ انقلاب اسلامی، گفت: فتح خرمشهر به عنوان یک حدیث همیشه بر سر زبان ها قرار دارد و در ماهی رخ داد که نهضت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد را در خود دارد.

این مقام ارشد انتظامی، خاطر نشان کرد: امام نهضتی از جنس انقلاب و از نوع اسلامی را برای همیشه تاریخ در ذهن ها ثبت و براساس سه بعد امامت، امت و مکتب یا ایدئولوژی طرح ریزی و برنامه ریزی کرد که این در نوع خودش در دنیا بی نظیر است.

وی با اشاره به اینکه نظام بر آمده از نظریه ولی فقیه در دنیا بی نظیر است و معادلش هم نیست، اظهار داشت: همانگونه که امام فرمودند:"این انقلاب به پهنای تاریخ است و کسی نمی تواند به آن آسیب برساند". دیدیم چه حوادثی پی در پی رخ داد، بدون اینکه ذره ای خدشه، اضطراب و ترس و واهمه در کشور رخ دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه با بیان این که دشمن همواره با تکیه بر جنگ نرم، جوانان و بنیان‌های ما را هدف قرار می دهد، بیان داشت: این نظام با داشتن چنین خادمان ، امت، ایدئولوژی و مکتبی که دارد، شکست ناپذیر است.

وی با بیان اینکه، بیش از 30 کشور با ما وارد جنگ شدند، افزود: از 18 کشور اسیر داشتیم و این یعنی سند، یعنی همه دنیا در برابر ما بودند و چون این کشور سه بال امامت، امت و مکتب دارد، خدشه‌ای در مسیر انقلاب اسلامی ایجاد نشد.

سردار رادان گفت: در دوران دفاع مقدس به پشتوانه امامت امت و رزمندگان معتقد به مکتب اسلام در برابر تمام دنیا ایستادگی کردیم بدون اینکه هیچ گونه خدشه و ترسی در ما رخ دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به بروز فتنه های مختلف در کشور و ایستادگی و مقاومت مردم و امت اسلامی در برابر این فتنه ها، اظهار کرد: اگر یکی از این فتنه‌هایی که در کشورمان رخ داد در یک کشور دیگری رخ می داد، آن کشور از هم می پاشید.

وی به فتنه سال 1388 اشاره کرد و افزود: این فتنه جزء انقلاب‌های به‌اصطلاح مخملی یا رنگی بود که با درایت، هوشمندی و بصیرت رهبری و مردم انقلابی در 9 دی خنثی شد.

سردار رادان افزود: برای همین است، دشمنان قسم خورده اند که نظام و بنیان‌های ارزشی ما را هدف قرار دهند، جوان های ما را هدف می‌گیرند، می خواهند این جوان نتواند حمایل ببندد و پشت خاکریز قرار بگیرد.

فرمانده انتظامی کشور با اشاره به برنامه‌های دشمن برای ایجاد چالش‌های فرهنگی در کشور، افزود: جنگ به صورت های مختلف علیه کشور ما ادامه دارد اما ما رزمنده پای کار برای حفظ کشور زیاد داریم به همین دلیل نگران نیستیم.

وی یادآور شد: سردار مرتضی میرزایی، فرمانده سابق انتظامی مازندران هر آنچه در توان داشت برای پویایی انتظامی استان با همراهی کارکنان خدوم آن انجام داده است و حتما از وجودش بهره‌ می‌بریم.

فرمانده کل انتظامی کشور از تلاش ها و زحمات فرمانده سابق انتظامی استان قدردانی کرد و خطاب به سردار مفخمی فرمانده جدید انتظامی مازندران ،گفت: فرمانده انتظامی جدید مازندران باید فضا را برای قانون شکنان، مجرمان و بزهکاران ناامن و برای توسعه استان در حوزه امنیتی و انتظامی همه تلاش خویش را به‌کار گیرد.

توجه به حجاب در سواحل مطالبه مردم مازندران

استاندار مازندران در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی جدید مازندران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دفاع مقدس و شهدای انتظامی کشور و مازندران اظهار داشت: امروز بحث امنیت یک مسئله مهم به شمار می آید و فراجا در عرصه های مختلف امنیت،با قدرت حضور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سال پر تنشی را انتظامی کشور و مازندران پشت سر گذاشت به اقدامات تحسین برانگیز انتظامی مازندران در جریان اغتشاشات و جریان تاخت و تاز به انتظامی از سوی معاندان اشاره کرد و افزود:مازندران تنفس گاه پایتخت بوده و حدود 14 میلیون جمعیت را در خود جای می دهد و 21 درصد جمعیت کشور به فاصله 3 ساعت به مازندران می رسند و این سفرها مازندران را به کانون گردشگری تبدیل کرده است ‌و در این شرایط برقراری امنیت نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود:بسیاری از این جمعیت در مازندران صاحب خانه و ویلا هستند و این جمعیت در مناسبت های مختلف اجتماعی کنش های متفاوتی را می تواند داشته باشند .

حسینی پور با تاکید بر اینکه هر فردی که دچار تخلف امنیتی،تخلف سیاسی و اجتماعی می شود به عنوان مخفیگاه مازندران را انتخاب می کند تصریح کرد:بسیاری از متهمان اصلی اغتشاشات  در مازندران شناسایی شدند و توجه به امنیت مازندران سبب امنیت پایتخت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برقراری امنیت در همه حوزه ها تضمین کننده امنیت پایتخت به شمار می آید خاطرنشان کرد:استان با بودجه استانی اداره می شود در حالیکه خدمات مازندران ملی است و در این سیل عظیم جمعیت با امکانات استانی خدمات ارائه می شود.

وی در ادامه اظهار کرد:با توجه به ماموریت های مهم استان و بحث امنیت  در سواحل امیدواریم در حوزه راهور ،انتظامی و کریدور های محور راه توجه ویژه را در مازندران شاهد باشیم.

حسینی پور همچنین گفت:سردار میرزایی خدوم و جهادی و پرتلاش فعالیت ها را دنبال کردند و امیدواریم در فراجا هم حامی مازندران باشند.

استاندار مازندران همچنین بیان کرد:در حوزه حجاب و عفاف با قوت و قدرت فعالیت ها را دنبال خواهیم کرد.

آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران هم به فعالیت های اثربخش فراجا در زمینه اغتشاشات اشاره کرد و با بیان اینکه وظایف حوزه امنیت به نحو احسن انجام شد اظهار کرد:مردمی بودن ویژگی سردار میرزایی بوده است.

وی افزود:در حوزه حجاب و عفاف که  انتظار جامعه مومنان است انتظامی مازندران ورود کند.

آیت الله لائینی با تاکید به مطالبات مردم مازندران افزود:حجاب و عفاف در سواحل مطلوب نیست و باید در این زمینه ورود جدی یابیم‌.

وی بهره گیری از ایمان و امید را خواستار شد و با بیان اینکه دشمنان با تهییج و هنجارشکنی،هنجارهای ایرانی و اسلامی را به زیر هجمه برده اند و در یاس پراکنی کوشش دارند افزود:با تامین روحیه امید و ایمان باید تدابیر لازم برای رفع مشکلات اندیشیده شود و با رفع مشکلات معیشتی باید بصورت ویژه توجه کنیم و دولتمردان در زمینه معیشت و مسئولان امنیتی در تامین امنیت تلاش داشته باشند .

آیت الله لائینی ادامه داد:تنوع مسافران و تنوع فرهنگی و اعتقادی مسافران می تواند مشکل آفرین باشد و تدابیر لازم برای امنیت باید اندیشیده شود.

وی خواستار ارائه پیوست فرهنگی و تامین امنیت اخلاقی در سواحل شد و بیان کرد:انتظار مردم مازندران از سردار رادان توجه به مسائل فرهنگی و تدبیر لازم با رافت لازم است تا رهاورد سفر اخذ تصمیمات درست امنیتی باشد.

در این مراسم سردار حسن مفخمی‌شهرستانی فرمانده جدید انتظامی مازندران منصوب شد.

 رئیس پلیس امنیت اخلاقی کشور، فرمانده انتظامی استان مرکزی، جانشین فرمانده انتظامی مازندران و رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی گلستان از سوابق مفخمی شهرستانی است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها