تداوم آلودگی هوا در تهران تا ۵ روز آینده / بیماران قلبی و ریوی از خانه خارج نشوند

کد خبر: 1254545

سازمان هواشناسی کشور از تداوم کاهش کیفیت هوا در تهران تا ۵ روز آینده خبر داد.

 تداوم آلودگی هوا در تهران تا ۵ روز آینده  / بیماران قلبی و ریوی از خانه خارج نشوند

سامانه پایش کیفی هوای کشور با توجه به اینکه زمانی که شاخص کیفیت هوا بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ واحد قرار گیرد کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است اعلام کرد: افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

اداره کل هواشناسی تهران نیز اعلام کرده است: بر اساس آخرین بررسی نقشه‌های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی در پنج روز آینده آسمانی استان تهران صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در مناطق پرتردد شهری همراه با غبار محلی و کاهش کیفیت هوا است.

در بعد از ظهر سه شنبه با افزایش وزش باد به ویژه در نیمه غربی استان خیزش موقتی گردوخاک و احتمال نفوذ گرد و غبار از استان‌های همجوار غربی استان پیش بینی می‌شود./ مهر

 آلودگی هوا و دود شدید در باقرشهر

آلودگی هوا و دود شدید در باقرشهر مشهود است اما ایستگاه سنجش آلایندگی در این منطقه غیرفعال است و میزان آلودگی اندازه گیری نشده اما به گفته رئیس اداره محیط‌زیست شب گذشته ۵ مورد پسماند سوزی در محدوده مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای کشور، شاخص آلودگی هوای مرکز شهرری هم‌اکنون روی عدد 165 قرار دارد و کیفیت هوا در وضعیت قرمز و ناسالم است که بر این اساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری و به طور کلی افراد باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

شهر باقرشهر در جنوب شهرری به دلیل وجود صنایع آلاینده و موقعیت جغرافیایی همواره در زمان آلودگی هوا از کیفیت هوای پایین‌تری برخوردار است و صبح امروز تصاویری از میزان آلودگی در این منطقه به ثبت رسیده که شدت آن بسیار بالاتر از نقاط مرکزی ری بود است اما از صبح امروز در نقشه کنترل کیفیت هوا ایستگاه سنجش کیفیت هوای باقرشهر غیرفعال است.

محمد رستگاری رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان ری در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: تصاویر آلودگی هوا در باقرشهر که توسط مردم به ثبت رسیده نشانگر دود شدید در منطقه است اما این میزان از آلودگی مربوط به ساعات ابتدایی روز است که شاهد پدیده وارونگی دما هستیم و آلاینده‌ها تا پیش از ساعات 7 یا 8 صبح روی زمین تجمع پیدا می‌کنند و از زمان طلوع خورشید وارونگی شکسته و آلاینده‌ها به سمت بالا صعود می‌کنند لذا احتمالاً تصاویر در زمان تجمع آلودگی روی سطح به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در گشت شب گذشته حضور داشته افزود: البته در مجاورت شهر باقرشهر صنایع آلاینده و معضلات زیست‌محیطی متعددی از جمله پسماند سوزی داریم که شب گذشته نیز در حین گشت 5 مورد پسماند سوزی و لاستیک سوزی در اطراف باقرشهر و بخش کهریزک مشاهده شد که سریعاً برای اطفای آن اقدام کردیم.

رئیس اداره محیط‌زیست ری در ادامه گفت: آلودگی صبح امروز هم ناشی از پسماند سوزی‌های شب گذشته بوده و هم پدیده وارونگی دما باعث تجمع این آلودگی در سطح زمین شده و البته پسماند سوزی در اکثر نقاط شهرستان ری وجود دارد و مقابله با آن نیازمند عزم جدی است.

رستگاری در پاسخ به این پرسش که چرا ایستگاه سنجش آلایندگی باقرشهر غیرفعال است خاطرنشان کرد: احتمالاً نیاز به تنظیمات مجدد در این ایستگاه بوده و دقایقی پیش که پیگیر عدم ارسال داده در این ایستگاه شده از سوی حوزه مربوطه اعلام شد که ایستگاه وصل و اعداد اعلام خواهد شد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها