آماده‌باش کامل هلال احمر تهران درپی بارش برف و باران

کد خبر: 1257662

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از آماده‌باش امدادگران هلال احمر درپی بارش برف و باران خبرداد.

آماده‌باش کامل هلال احمر تهران درپی بارش برف و باران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از آماده‌باش امدادگران هلال احمر درپی بارش برف و باران خبرداد.

شاهین فتحی ، با اشاره به بارش برف و باران در نقاط مختلف استان تهران و به خصوص در نیمه  شمالی این استان، گفت: پس از دریافت هشدارهای صادره از سوی سازمان هواشناسی، در ۲۴ گذشته شاهد بارش قابل توجه باران و برف در نقاط مختلف استان تهران، بالاخص در ارتفاعات و محورهای کوهستانی هستیم. در همین راستا نیز عوامل عملیاتی پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و کوهستانی جمعیت هلال احمر استان تهران برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه این آماده‌باش تا اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت، گفت: لازم است که شهروندان نیز نکاتی را رعایت کنند، در همین راستا به رانندگان توصیه می‌کنم که برای پیشگیری از بروز حوادث جاده‌ای در شرایط بارندگی و لغزندگی از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند. در صورت الزام به انجام سفر نیز لازم است که رانندگان نسبت به همراه داشتن زنجیر چرخ و حفظ فاصله طولی استاندارد با خودروهای روبرویی در حین رانندگی اقدام کنند.  

فتحی از رانندگان خواست که پیش از آغاز سفر خود نسبت به بررسی وضعیت آب و هوایی مسیر تا مقصد، آگاهی لازم را کسب کرده و از سالم بودن وسایل نقلیه خود به خصوص سیستم برف پاک‌کن و بخاری خودرو اطمینان حاصل کنند.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران همچنین به شهروندان توصیه کرد که تا زمان مساعد شدن شرایط جوی از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند. پرهیز از اسکان در حاشیه رودها و مسیل‌ها نیز توصیه دیگری است که باید جدی گرفته شود. همچنین با توجه به اینکه بارش برف در ارتفاعات رخ داده، احتمال سقوط بهمن در این مناطق و جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها