کوثری: وظیفه داریم که نسبت به مکتب حاج قاسم سلیمانی شناخت پیدا کنیم

کد خبر: 1120175

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت مصمم‌تر و محکم‌تر شده است و در عمل هم شاهد هستیم که کشور یمن چقدر قوی در میدان جنگ مسیر خود را ادامه می‌دهد.

کوثری: وظیفه داریم که نسبت به مکتب حاج قاسم سلیمانی شناخت پیدا کنیم

اسماعیل کوثری در برنامه «سلام سردار» رادیو مقاومت، در رابطه با نقش کلیدی حاج قاسم سلیمانی و یارانش در جبهه مقاومت گفت: دشمن بر اساس ماهیت خود و اینکه بر عناد خود اصرار دارد، برداشت‌ها و تحلیل‌هایی می‌کند که به نفع خودش باشد. آنها فکر می‌کردند با ترور سردار سلیمانی محور مقاومت را تضعیف می‌کنند درحالی که شهادت حاج قاسم علیرغم اینکه غمی فراموش نشدنی است اما برکاتی هم داشت.

وی اظهار کرد: اولین نکته این بود که مردم دنیا و ملت‌ها متوجه شدند که جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی ایستاده است و پیروز میدان هم بوده است. نکته دوم این بود که این اتفاق موجب تضعیف استکبار جهانی شد چرا که همه علیه استکبار و صهیونیسم شعار داده و واکنش نشان دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: نکته سوم این بود که بعد از شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت مصمم‌تر و محکم‌تر کار خود را ادامه می‌دهد. این اقدام در حد حرف نیست و کاملا اجرایی شده و در عمل شاهد هستیم کشور یمن تا چه میزان قوی و قدرتمند در میدان حاضر شده و به راه خود ادامه می‌دهد.

کوثری تصریح کرد: آمریکایی‌ها بر اثر شکستی که به آنها وارد شد مجبور شدند از افغانستان و برخی مناطق دیگر خارج شوند. بنابراین حاج قاسم اگرچه بین ما نیست اما روح این شهید بزرگ از ما می‌خواهد که این مسیر را مصمم و محکم و با صلابت ادامه دهیم و این در عمل پیاده شده است. اگر سردار سلیمانی نیست عمل او و اهداف او پا بر جا هستند.

وی در رابطه با نحوه مواجهه با رسانه‌های بیگانه‌ای که سعی دارند محبوبیت شهید سلیمانی را کمرنگ کنند، گفت: ما در وهله اول وظیفه داریم که نسبت به مکتب حاج قاسم سلیمانی شناخت پیدا کنیم و کسانی که از نزدیک این شهید را می‌شناختند خاطرات خود را دقیق بیان کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در وهله دوم باید به آموزه‌های حاج قاسم عمل کنیم. سوم اینکه در جهت وحدت گام برداریم و در نهایت با شناخت از دشمن در میدان حضور داشته باشیم تا دشمن بداند جایی در منطقه و فراتر از منطقه نخواهد داشت.

کوثری اظهار کرد: باید به صهیونیست و امثال آنها بگوییم تا بدانند روزگاری که آنان با چپاول و غارت و زورگویی می‌توانستند بر ملت‌ها حاکم شوند تمام شده است. در چنین شرایطی اگر این مسیر را ادامه دادیم می‌توانیم بگوییم حاج قاسم اگرچه نیستی اما راهت ادامه دارد.

وی بیان کرد: چه در ایران و چه در کشورهای منطقه باید طوری عملی کنیم که با موفقیت در ابعاد مختلف از اقتصاد گرفته تا فرهنگ، از مظلومان و ضعیفان حمایت و طرفداری کنیم و اینطور مکتب حاج قاسم را به یک فرهنگ ماندگار تبدیل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ملت‌ها باید روندی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا به بیگانگان اجازه ندهند که از آن سر دنیا بر کشورشان حکومت کنند، این همان چیزی است که حاج قاسم به آن اهمیت می‌داد و معتقد بود هر ملتی می‌تواند خود را اداره کند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها