فرمانده کل ارتش: تمام آموزش‌های خود را به روز و نیازهای میدان جنگ تنظیم کرده‌ایم

کد خبر: 1206922

امیر سرلشکر موسوی در حاشیه مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، گفت: تمام آموزش‌های خود را به روز کرده و آموزش‌ها را متناسب با نیازهای صحنه نبرد و میدان جنگ تنظیم کرده ایم.

فرمانده کل ارتش: تمام آموزش‌های خود را به روز و نیازهای میدان جنگ تنظیم کرده‌ایم

امیر سرلشکر موسوی در حاشیه مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، گفت: تمام آموزش‌های خود را به روز کرده و آموزش‌ها را متناسب با نیازهای صحنه نبرد و میدان جنگ تنظیم کرده ایم.

 به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دوره ۳۲ مدیریت دفاعی و دوره هشتم دکترای حرفه‌ای عالی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد اجرای این مراسم ارزشمند و باشکوه در دافوس ارتش بودیم که جمعی از افسران نیروی‌های زمینی، پدافند، هوایی و دریایی ارتش و جمعی از افسران کشورهای دوست و همسوی جمهوری اسلامی ایران از این دانشگاه دانش آموخته شدند.

وی افزود: دافوس ارتش با توجه به نیازهایی که وجود دارد و تغییرات سریع و پرشتاب علم و فناوری و با رصد دقیق تهدیداتی که برای جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، تمام آموزش‌های خود را به روز کرده و آموزش‌ها را متناسب با نیازهای صحنه نبرد و میدان جنگ تنظیم کرده و با تربیت افسران آگاه و توانمند خون جدیدی در تمام بخش‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران جریان یافته است.

وی همچنین در مورد فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی) در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش در ۱۹ بهمن و اینکه خطاب به ارتشیان فرمودند «قدر خود را بدانید» گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب جنبه های مختلفی دارد و ما باید بدانیم در کجای جغرافیای جهان هستیم و در قافله تمدن بشری تا زمان ظهور کجا قرار داریم. اگر این مسیر و نقطه استقرار را درست تشخیص بدهیم بخشی از «قدر خود را بدانید» محقق شده است.

سرلشکر موسوی ادامه داد: ارتش در طول ۴۴ سال گذشته از هفته های اول پیروزی انقلاب اسلامی به دفاع از امام (ره) و انقلاب اسلامی قیام کرد. در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی، دفاع از حرم و در جریان مردم یاری و امدادرسانی به هموطنان عزیز و هرجایی که کشور احتیاج داشته، ارتش با آمادگی کامل ایستاده است.

وی با بیان اینکه مردم ارتش را دوست دارند، گفت: ارتش باید همواره خود را برای پاسخگویی به انتظارات رهبر معظم انقلاب و مردم عزیزمان آماده کند.

فرمانده کل ارتش در مورد امداد رسانی اخیر ارتش جمهوری اسلامی ایران در خوی و مناطقی از جنوب کشور ترکیه اظهار داشت: یکی از ماموریت های ارتش مردم یاری بوده است. در زلزله بم، سرپل ذهاب و زلزله های اخیر در درون ارتش یک سازمان مجازی برای روزهای اول بحران تشکیل شده و اختیارات خوبی به فرماندهان داده شده تا بلافاصله وارد عمل شوند. سرعت عمل ارتش در زلزله اخیر نیز اتفاق بسیار خوبی بود و یگان های استانی براساس اختیارات خود وارد عمل شدند. نیروی محوری در بحران ها از جمله زلزله خوی، نیروی زمینی ارتش بود و نیروی هوایی و پدافند نیز اقدامات پشتیبانی را به خوبی انجام دادند.

وی افزود: با توجه به درخواست ترکیه در حادثه تلخ زلزله، در کمتر از ۲۴ ساعت بیمارستان نیروی زمینی ارتش در آنجا مستقر و اقدامات بسیار خوبی انجام شد که مقامات کشور ترکیه از اقدامات انجام شده و خدمات ارائه شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر کردند.

سرلشکر موسوی همچنین تصریح کرد: در خصوص سایر کشورها نیز اگر حادثه ای برای آنها رخ دهد ما همین آمادگی و ظرفیت را برای کمک رسانی به آنها داریم. البته هرکجای جهان انسان هایی نیاز به کمک ارتش جمهوری اسلامی ایران داشته باشند ما آمادگی داریم به آنها کمک کرده و امدادرسانی های لازم را انجام دهیم/ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها