پورابراهیمی: برنامه راهبردی شورای معادن برای سال ۱۴۰۲ ارائه شود

کد خبر: 1208166

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برنامه راهبردی شورای معادن استان برای سال ۱۴۰۲ ارائه شود، گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن باید پیگیری شود.

پورابراهیمی: برنامه راهبردی شورای معادن برای سال ۱۴۰۲ ارائه شود

 محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در هشتمین شورای معادن استان کرمان در سال جاری که به ریاست محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال پیگیری است، اظهار داشت: انتقال 30 میلیون متر مکعب آب با حضور وزیر نیرو اجرایی شده است و امیدوار هستیم تا تابستان سال آینده به نتیجه برسد.

وی با تقدیر از فعالیت‌های موثر شورای معادن در سال جاری، گفت: معادن زغال‌سنگ بلاتکلیف است و با توجه به ذخایر معدنی زیاد زغال‌سنگ در استان، این معادن فعال نیستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح فولاد راور با مشکلات زیرساختی از جمله تامین برق و مواد اولیه روبه‌رو است، افزود: جلسات متعددی برای رفع مشکلات این طرح برگزار شده و نیاز است یک محدوده مشخص معدنی برای این طرح برای تولید مواد اولیه کارخانه اختصاص داده شود.

وی با اشاره به اینکه بهره‌برداری کامل از این کارخانه حتماً اشتغالزایی برای راور دارد، بیان کرد: بهره‌برداری از کارخانه فولاد راور، رونق اقتصادی شهرستان محروم راور را به‌دنبال خواهد داشت.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی شورای معادن برای سال 1402 ارائه شود، افزود: از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و قانون برای توسعه استان کرمان استفاده شود.

وی با بیان اینکه این قانون می‌تواند در توسعه استان و گذر از فعالیت‌های سنتی معادن بسیار موثر باشد، گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن و از محل یک درصد فروش معادن باید پیگیری شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها