فرمانده سابق ناتو: آمریکا باید «سپاه سایبری» تشکیل دهد

کد خبر: 1209512

یک چهره نظامی برجسته آمریکا خواهان تشکیل «سپاه سایبری» در نیروهای مسلح این کشور شد.

فرمانده سابق ناتو: آمریکا باید «سپاه سایبری» تشکیل دهد

دکتر جیمز استاوریدیس، دریادار بازنشسته و فرمانده سابق کل نیروهای ناتو در اروپا است در مقاله‌ای در وب‌سایت بلومبرگ نوشت که حمله بدافزارها به اداره مارشال‌های آمریکا بار دیگر نشان می‌دهند که آمریکا به سپاه سایبری نیاز دارد.

او که در حال حاضر سمت‌های متعددی در نهادهای دانشگاهی و پژوهشی دارد؛ از جمله رئیس افتخاری هیات‌مدیره سازمان غیرانتفاعی «موسسه نیروی دریایی آمریکا» و کارشناس ارشد آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز نوشته است که در حال حاضر هر شاخه از نیروهای مسلح آمریکا شماری کارشناس سایبری دارند که عموما بین شغل‌های مختلف در حرکت‌اند. اما آمریکا برای پاسخ به چالش‌های موجود، به یک سپاه سایبری تمام‌وقت نیاز دارد.

او با اشاره به برپایی «فرماندهی سایبری آمریکا» در پایگاهی در ایالت مریلند، گفت که گام بعدی باید تشکیل «سپاه سایبری» مجزا باشد که بتواند حضوری مستقل در ستاد مشترک روسای ارتش داشته باشد؛ درست همانطور که سپاه فضایی آمریکا که در زمان دولت دونالد ترامپ ایجاد شد، اکنون چنین جایگاهی دارد.

استاوریدیس در پایان نوشت: «آمریکا اینک آینده‌ای در پیش رو دارد که در آن باید با رقابت سایبری قدرت‌های بزرگ مثل چین و روسیه، رو در رو شود. وقت تنگ است. ملت ما باید یک سپاه سایبری متعهد داشته باشد.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها