در گفتگوی پوتین و رئیسی؛

حمایت رئیسی از اقدامات دولت روسیه علیه شورش واگنر

کد خبر: 1229671

کرملین امروز اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و سید ابراهیم رئیسی روسای جمهور روسیه و ایران پس از شورش ناکام گروه شبه‌نظامی «واگنر» تلفنی گفتگو کردند.

حمایت رئیسی از اقدامات دولت روسیه علیه شورش واگنر

براساس بیانیه کاخ کرملین، رئیسی در این تماس تلفنی از اقدامات دولت روسیه در رابطه با تحولات روز ۲۴ ژوئن که در آن روز گروه واگنر علیه ارتش روسیه شورش کرده بود، حمایت کرد.

کاخ کرملین همچنین طی این بیانیه‌ای اعلام کرد که روسای جمهور دو کشور در مورد سایر مسائل بین‌المللی از جمله تضمین ثبات در قفقاز جنوبی و حل‌وفصل مسئله سوریه گفتگو کردند.

در بیانیه کاخ کرملین آمده است: چشم انداز توسعه بیشتر همکاری های سودمند دوجانبه با تاکید بر اجرای عملی موافقت‌نامه‌های موجود در زمینه تجارت، انرژی و حمل و نقل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در مورد تداوم تماس‌های روسای جمهور دو کشور توافق صورت گرفت.

هفته گذشته گروه شبه نظامی واگنر در اعتراض به عملکرد وزارت دفاع روسیه و عملیاتی که آن را حمله به اردوگاه نیروهای خود دانسته، کنترل شهر روستوف را به دست گرفت و در قالب یک شورش نظامی به سمت مسکو حرکت کرد که با دفاع نیروهای ارتش روسیه و وساطت رییس جمهور بلاروس، این اقدام ناکام ماند./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها