واعظی: با صندوق رای قهر نکرده‌ایم/ انتخابات بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

کد خبر: 1239951

رئیس دفتر دولت دوازدهم، گفت: عملاً کسی نباید با صندوق رأی قهر کند زیرا صندوق رأی بهترین جایی است که خواسته‌های ملت ایران را تبلور می‌دهد تا مردم حرف‌های خود را از آن طریق بزنند.

واعظی:  با صندوق رای قهر نکرده‌ایم/ انتخابات بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

سید محمود واعظی عضو حزب اعتدال و توسعه در گفتگو با مهر در خصوص انتخابات مجلس دوازدهم و میزان ثبت نام کنندگان حزب اعتدال و توسعه در مرحله پیش ثبت نام‌ها گفت: انتخابات یکی از دستاوردهای بسیار بزرگ انقلاب و میراث حضرت امام خمینی (ره) است و ایران در این ۴۰ و خورده‌ای سال در منطقه غرب آسیا نسبت به بسیاری از کشورهایی که به گونه دیگر اداره می‌شوند، با انتخاباتش است که شاخص شده است.

وی با بیان آنکه در این سال‌ها انتخاب‌های زیادی داشتیم اما هرچه گذشته شرایط سخت‌تر شده است، تاکید کرد: عملاً کسی نباید با صندوق رأی قهر کند و قهر هم نمی‌کند. دلیلش آن است که صندوق رأی بهترین جایی است که خواسته‌های کل ملت ایران را تبلور می‌دهد. به همین جهت هم دلسوزان کشور در شرایط مختلف در این سال‌ها همواره تلاش کرده‌اند، صندوق رأی معتبر بماند و خاستگاهی باشد برای آنکه مردم حرف‌های خود را از آن طریق بزنند و انتخاب‌های خود را انجام بدهند.

کاهش مشارکت موجب خسارت می‌شود

این فعال سیاسی با اشاره به دو انتخابات گذشته کشور بیان داشت: متأسفانه در دو انتخابات گذشته یعنی انتخابات مجلس ۹۸ و هم ریاست جمهوری شرایط تغییر کرد و سختگیری‌هایی در شورای نگهبان صورت گرفت و عملاً میدان به یک تفکر و یک جناح داده شد. این موضوع عملاً باعث تضعیف کشور می‌شود. ضمن آنکه نمایندگان همه ملت در مجلس که می‌تواند تأثیرگذاری بالایی داشته باشد، حضور ندارند و این امر موجب کاهش مشارکت می‌شود و این مسائل برای کشور خسارت است.

واعظی با اشاره به رهنمودهای رهبری انقلاب در خصوص انتخابات امسال اظهار داشت: در اوایل امسال و در فروردین ماه زمانی که به همراه مسئولین نظام خدمت مقام معظم رهبری بودیم، ایشان فرمودند امسال که سال انتخابات است و چهار محور رقابتی، مشارکتی، آزاد و امن بودن انتخابات باید مد نظر باشد.

وی ادامه داد: این چهار خصوصیتی است که اگر مجریان و دست‌اندرکاران خوب اجرا بکنند قطعاً انتخاباتی خواهیم داشت که همه دلسوزان کشور و فعالان نظام که قانون اساسی را قبول دارند و همچنین احزاب مختلف در انتخابات شرکت می‌کنند و مردم هم مشارکت بالایی خواهند داشت.

عضو حزب اعتدال و توسعه، تاکید کرد: مردم نیاز دارند شرایط زندگی‌شان اصلاح شود. وضعیت گرانی و فشارهایی که روی آنها هست باید برطرف شود و در نهایت امید به آینده بیشتر بشود.

حزب اعتدال و توسعه هیچگاه با صندوق رأی قهر نکرده است

رئیس دفتر دولت دوازدهم، با اشاره به اهمیت صندوق‌ها در انتخابات گفت: ما به عنوان حزب اعتدال و توسعه هیچگاه با صندوق رأی قهر نکردیم و همواره تلاش کردیم حضور فعال داشته باشیم. این بار هم که انتخابات مطرح شده است، به امید آنکه شرایط نسبت به دو انتخابات گذشته تغییر می‌کند و انشاالله اصلاحات و تغییراتی در کشور به وجود می‌آید و در شش هفت ماه باقی مانده امید مردم بالا می‌رود، از همکارانمان که در شهرستان‌های مختلف که علاقه و توانایی لازم را دارند خواستیم و تشویق کردیم که نام نویسی کنند.

واعظی تاکید کرد: این ثبت نام‌ها نباید آدرس غلطی باشد که معنایش این است که شرایط عوض شده است و مردم گسترده حضور پیدا می‌کنند. لازم است برای حضور گسترده مردم در پای صندوق رأی در چند ماهه باقی مانده تلاش بشود و امید مردم افزایش یابد.

ضروری است انتخابات آزادتر برگزار شود

وی افزود: ضروری است سیاست‌هایی تغییر کند، انتخابات آزادتر برگزار شود و تفکرات و جناح‌های مختلف که دلسوز نظام هستند و قانون را قبول دارند، با دارا بودن نظرات مختلف صلاحیتشان احراز شود و بتوانند در انتخابات شرکت کنند، لذا ما منتظر هستیم آن چهار اصلی که مقام معظم رهبری فرمودند، اجرا شود.

رئیس دفتر دولت دوازدهم، در ادامه متذکر شد: اگر انتخابات مانند مجلس ۹۸ شود که همه کاندیداهای ما را رد کردند، ما خیلی امیدی نداریم که یک انتخابات پرشوری برگزار شود.

عضو حزب اعتدال و توسعه، با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان گفت: سخنگوی شورای نگهبان گفته است که در گذشته همه انتخابات‌ها رقابتی بوده است معنای آن این است که رقابت در درون یک تفکر و یک جناح بوده است!

انتخابات بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

واعظی گفت: چندی پیش همسایه ما ترکیه انتخاباتی برگزار کرد که بیش از ۸۸ درصد مردم آنها در انتخابات شرکت کردند و لذا ما که پیش قدم در زمینه انتخابات هستیم باید به گونه‌ای رفتار کنیم که حتماً یک انتخابات آبرومند داشته باشیم، زیرا انتخابات هم می‌تواند بسیاری از مشکلات داخل را حل کند و هم بسیاری از توطئه‌های دشمنان را در خارج خنثی کند لذا بسیار مهم است.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها